DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  StránkaStránka  Prihlásenie  

Share | 
 

 Poslední...

Goto down 
AutorSpráva
Panthera
Winchester
Winchester
avatar

Počet príspevkov : 1308
Age : 37
Bydlisko : Brno
Nálada : Think slashy... be horny... ;)
Registration date : 27.07.2009

OdoslaťPredmet: Poslední...   13.05.10 2:24

Název: Poslední...
Autor: Panthera
Párování: Dean/Castiel
Varování: whumping!Cas, whumping!Dean, evil!Sam-Lucifer, death
Styl: PG-13
Počet slov: 1350
Beta: není

Popis: Z pouhé letargie nebo neřku-li zoufalství, že se blíží poslední epka a s ní i konec Kobliha, jsem pod vlivem "Red Hot Black" od Pati Young vyplodila menší drabble, který mi bylo líto házet do šuplíku na disku. I tak je tam toho až moc. Nebo je to tím vínem? Very Happy
Jedná se o dosti patetický popis konce celé série tak, jak bych ho viděla po pár skleničkách Modrého Portugala nejraději já. Nečekejte žádný klasický slash, je to spíš popis á la vnitřní pocity, z větší části psaný er-formou.

Pati Young - Red Hot Black

V lesním šeru se rozhostilo tíživé ticho, jakoby i příroda cítila, že přichází ona rozhodující chvíle.

Pevně ho chytil za baloňák i sako zároveň. Tohle se nemělo stát, vše co bylo kolem náhle zmizelo v mlze. Castiel na něj upíral své velké modré oči plné bolesti a překvapení. „Cassi, ne“ vydechl Dean zoufale a klesaje na kolena pod tíhou jeho těla se mu nepřestával dívat do očí. Sám si v duchu nadával, že se v tu chvíli nezmohl na nic jiného.

Z pootevřených úst se vydral jediný sten a z pravého koutku Castielových plných rtů se začala plazit červená nitka a rychle si hledala svoji cestičku k zemi po zpocené tváři.

Neviděl Sama, hříčkou osudu měl v rukou jiné tělo. Tentokrát to bylo jiné, necítil bratrskou lásku. Věděl to, cítil, že je to něco jiného, podobně silného. To, co si nepřipouštěl, uzavíral to v sobě, hluboko. Všechno se teď probudilo a jako žhavá láva to proudilo na povrch. Pálilo to a cestou vzhůru si to vybíralo svoji daň, rvalo ho to na kusy. Dosedl na chladnou zem, všechno probíhalo tak pomalu, tak zatraceně pomalu, jakoby si Bůh hrál.

Na rameni ucítil tlak a na krku ho zašimraly Castielovy zpocené a rozházené vlasy. Vždy je měl takové, nikdy si je nečesal. Ve skrytu duše se zastyděl, proč myslí zrovna na tohle. Náhle tlak ustal, Castiel se s přerývaným dechem pokusil přetočit na záda až mu vyklouzl z rukou a se zaduněním dopadl vedle něj na zem. Ozvalo se tiché zasténání a znavené tělo se v křeči prohnulo v zádech.

Bolest, jen bolest teď ovládala jeho smysly. Castiel nedokázal myslet na nic jiného. Rukama se chytil za hruď a prsty pevně sevřel košili, jakoby na tom závisel ten ubohý zbytek života, který mu ještě zůstal.

„Ne, ne…“ vyhrkl Dean a stočíce si Castielovo nyní vláčné tělo do náruče, ho hladil po tváři. Nepřemýšlel, co dělá nebo jak to vypadá, bylo mu to jedno. Jeho mysl zatemnila jediná myšlenka, sledoval výraz Castielovy tváře. Vždy věřil tomu, že ta roztomilá nechápavost i výraz plný odhodlání z ní nemohou nikdy vymizet. Jak s lítostí u srdce zjistil, nikdy neříkej nikdy. Teď viděl strach, poprvé v životě byl schopný číst v jeho tváři. Zračil se tam čistý strach smíšený s bolestí. Se sevřenou čelistí přemáhal vlastní strach, svoje vlastní city, které ho sžíraly zevnitř stále víc. Cítil, jak mu vlhnou oči. Ne, plakat nebude, ne, to nesmí. Naděje umírá poslední.

Deane, nebuď patetický. Hlodalo ho vlastní svědomí. Víš, že je to konec, nehraj si na hrdinu. Bylo neústupné. Jeho šestý smysl, který ho provázel celý život mu dával za pravdu. Jsi hloupý tupec. Sledujíc Castiela, jak se z posledních sil snaží lapat po dechu mu probíhaly před očima všechny momenty. Jejich první setkání. Rozhovory i ona rvačka. Bylo mu to líto, tak strašně líto.

„Deane, om…“ Castielův pokus přerušilo kašlání, které mu sevřelo hruď svoji ledově pevnou rukou, už věděl, kam to vede. Zavřel oči a snažil se posbírat poslední zbytky vlastní vůle. S obtížemi polkl krev, která se mu nezadržitelně hrnula do úst. „Deane, omlouvám se,“ trhavě se nadechl a s obtížemi pokračoval, „byl jsi ta nejlepší práce, kterou jsem kdy dostal.“ Taková hloupost, proč by to říkal, čeho by tím teď dosáhl. Slova jsou jen hra, kterou je třeba hrát. S dalším kašlem se mu z těla vytrácel život stále rychleji. Uvědomoval si to, zachvátila ho panika. „Bolí to, tak strašně to bolí“ zašeptal. A v poslední snaze o záchranu se jeho zkřehlé a hubené prsty zaryly do rukávu Deanovy bundy.

„Vydrž chlape,“ lži, jen samé lži a ty to víš, bojoval s vlastním já, zrazovala ho vlastní mysl. „Dostaneš se z toho, ty andělskej třepotale.“ Hlas se mu i přes veškerou snahu lámal. Zadržoval slzy, polykal vzlyky, které ho zachvacovaly. Lžeš sám sobě.

Castiel se v jeho objetí třásl stále víc. Tolik mu toho chtěl říct, jeho lidská schránka, jeho nově nabyté já. Skrze všechnu bolest konečně pocítil tu emoci, po které tak toužil, kterou chtěl tak zoufale poznat. Vnořil se pohledem do zelených očí. Viděl Annu a náhle mu všechno došlo. To proto andělé padají, protože i přes svou vlastní existenci začali cítit.

Uvědomil si Deanovu ruku na své tváři a byl mu vděčný. Ano, on cítil, měl svoji vůli, měl to, co si nakonec přese všechno přál. V duchu se modlil, nevěda proč, upínal svoji tichou modlitbu k Bohu dívaje se přitom na Deana. Věděl, že ho bratři nevyslyší, tušil, že Bůh ho možná neposlouchá, ale on věřil. Poprvé ve svém dlouhém životě opravdu věřil.

Kdesi v dálce se ozvalo zlověstné zahřmění a obloha potemněla ještě víc. Otec si přišel pro svého nehodného syna. Neslyšel zpěv svých bratrů, neviděl stromy, jen cítil, něco mu trhalo hruď na kousky, spalovalo ho to zevnitř. Sevření na Deanově předloktí zesílilo. Někde v křoví už stojí Smrtka, přišla mu přednést nabídku k odchodu. Nechtěl tohle tělo opustit, nevěděl, co přijde potom. V hlavě měl prázdno, chtěl tu zůstat. Ač bylo tahle schránka slabá, teď byla jeho, Jimmy už byl delší dobu mrtvý.

Dean k němu sklonil hlavu, nepřemýšlel a přitiskl své rty na jeho v obyčejném polibku. Sevřel ho v náručí jak nejpevněji mohl a zoufale si přál, aby tato chvíle nikdy neskončila, aby trvala navěky. Těch pár sekund, kdy nad bolestí v obou táborech zvítězila radost. Lidský život je tak směšný.

Stisk Castielových rtů postupně slábl, srdce přestávalo zběsile bít, ač vůle chtěla, dál už nemohlo, v několika křečovitých záchvěvech se strnule zastavilo. Z očí se vytratil lesk a skrze rty odešel i poslední výdech. Jediný a poslední polibek, ale i tak zemřel šťastný.

Dean pozdvihl hlavu, objímal jeho bezvládné tělo a z očí se mu nezadržitelně kutálely slzy. Ne, on neplakal, nechtěl plakat. Seděl opřený o kámen, nepřítomně se kymácel ze strany na stranu a z rozpraskaných rtů mu třesoucím se hlasem vycházela slova. „To poslední, co jsem tu měl. To poslední, na čem mi tu záleželo. Omlouvám se… už nemám sílu“ zbytek věty sotva slyšitelně zašeptal a zaboříc tvář do Castielových tmavých vlasů se rozvzlykal jako dítě.

Proč mu Bůh bere všechno a všechny, které měl rád, na kterých mu záleželo. Kde jsou pomyslné misky vah spravedlnosti? Zima, ten všudypřítomný chlad jej začal pohlcovat.

Nebe jakoby vyslyšelo poslední volání svého syna, někde blízko zahřmělo a po širém okolí se rozléhalo tiché šumění kapek, dopadajících na zkrvavenou zemi. Jakoby voda chtěla smýt všechny stopy, déšť bez ustání bušil do šlápot a červených map, díky kterým před chvílí země tak hladově vysávala život.

Lucifer postával poblíž, v pravé ruce stále třímal zkrvavený srp Smrti, ale přes úšklebek ve tváři neměl odvahu rušit onu chvíli, co se to dělo? Rudé kapky se mísily se rzí a pomalu se vpíjely do cípu sněhově bílého saka. Upravil si límec u krku a opřel se o nejbližší kmen vzrostlého smrku. Pár minut Deana pozoroval, až ho přepadla náhlá slabost. Pevně sevřel rty mezi zuby s povzdechem sklopil zrak. Jak směšné, jeho vlastní schránka ho ovládla svými emocemi. Nemohl se na to dívat, vzpomínky ho přepadaly podobně jako Deana, upustil srp a prsty si mnul spánky. Cítil jeho bolest, roztřásl se a před očima se mu míhaly obrazy. Ty nejsi nic, rozumíš? Nejsi nic… Hlavou mu rezonoval vnitřní boj, Sam se snažil, seč mohl, ale jeho vlastní emoce ho oslabovaly víc, než předpokládal. Ne!

V tu chvíli se Lucifer vzpamatoval, zvedl svoji zbraň, rozhodným krokem došel zezadu k Deanovi a jediným souvislým pohybem dokončil svoji práci. Na smrk, o který se před chvílí opíral dopadlo pár rudých kapek a za hlubokého zahřmění strom rozčísl blesk.

Deanovy oči strnule zíraly, z dlouhé a rozšklebené rány na krku se proudem řinula krev a bez okolků pokrývala již mrtvé Castielovo tělo. Nemyslel již na nic, před sebou viděl Tessu. Konečně si pro něj přišla a on nebude váhat, odejde s ní, ať to bude kamkoliv. S tou myšlenkou se jeho tělo sesunulo na Castiela. Leželi tam jako sousoší, když na jejich těla dopadla rudá růže. Nad nimi se s pobaveným úsměvem tyčil Lucifer a ledabyle si otíral čepel srpu do rukávu svého bílého obleku. Vše už je dáno, nemá smysl se vzpírat osudu, to je to poslední...

- FIN -
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.panthera-cz.com
bohdy
Winchester
Winchester
avatar

Počet príspevkov : 1570
Age : 32
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

OdoslaťPredmet: Re: Poslední...   23.04.11 16:29

Teda, Panthero... tleskám 704 I když to čtu až po roce Laughing moc se mi to líbilo. Teď už všichni víme, jak to nakonec dopadlo, ale vykreslila jsi to vážně skvěle a možná, že to mělo skončit takhle... nevím. Každopádně super!
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Panthera
Winchester
Winchester
avatar

Počet príspevkov : 1308
Age : 37
Bydlisko : Brno
Nálada : Think slashy... be horny... ;)
Registration date : 27.07.2009

OdoslaťPredmet: Re: Poslední...   24.04.11 19:45

Díky.

To víš, moje vize býti Smrťákem, tak to prostě pokosím všechno a půjdu na kafe. Nějak se tím zabíjením postav bavím.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://www.panthera-cz.com
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Poslední...   

Návrat hore Goto down
 
Poslední...
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Panthera-
Prejdi na: