DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  StránkaStránka  Prihlásenie  

Share | 

Nový Život

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Kaja
Winchester
Winchester

Počet príspevkov : 1232
Registration date : 07.01.2008

OdoslaťPredmet: Preztenčka part 3   21.12.08 3:09

19 – Evie Pfendler (Actress Jennifer Freeman )

Vek: 17
Dátum a miesto narodenia: 26.06.1993 Topeka, Kansas.
Znamenie: rak
Farba očí: hnedá
Farba vlasov: čierná
Záujmy: párty, diskotéky, roztlieskavanie, nakupovanie, modeling, kluby, opaľovanie
Známky: Dvojky
Vzťahy: Priateľ - Aaron (č.22)
Najlepšia kamoška – Ronna(č.9) a Nelly(č.1)
Zaujímavosti: - patrí do školského známeho namysleného tria
- mama bývala modelka,
- Evie účinkovala vo viacerých hudobných klipov
Súvislosti s bratmi: spolu s Ronnou a Nelly sa skoro vždy točili okolo Deana

20 – Ryan Pniewski (Actor Ryan Carnes)

Dátum a miesto narodenia: 22.3.1993 Topeka, Kansas.
Znamenie: Baran
Farba očí: Modré
Farba vlasov: Blond
Záujmy: americký futbal, chodenie von, móda, kino, športy všeobecne, diskotéky, windsurfing
Známky: jednotky/dvojky
Vzťahy: priateľka - Ronna (č.9)
najlepší priateľ - Bryan (č.32)
Zaujímavosti: - patrí medzi ´top´ školy, veľmi to ani nevníma
- ma vlastné auto, jeho otec sponzoruje školu
- hrá americký futbal za školský team
Súvislosti s bratmi: pobil sa s Deanom kvôli frajerke
medzi prvými sa predstavil Samovi

21 - Eddie Rasley (Actor Lucas Grabeel)

Dátum narodenia: 25.1.1993 Topeka, Kansas
Znamenie: Vodnár
Farba očí: Modrá
Záujmy: Tanec, Basketball, Hip-hop, športy - všeobecne, hudba, chodenie von, móda
Známky: trojky
Vzťahy: Najlepšia kamoška – Kaylyn (č.3) (niekedy si myslia, že tvoria pár)
Najlepšia partia kamošov – Benx(č.24), RIO(č.8 ), Nicolao(č.30), Lil(č.26), Ivy (č.17)
Zaujímavosti: - reprezentuje školu v basketballovom týme – jeden z najlepších
- navštevuje tanečný krúžok

22 - Aaron Skyers (Actor Ryan Phillipe)

Dátum narodenia: 10.01.1993 Topeka, Kansas
Znamenie: Kozorožec
Záujmy: party, kluby, chodenie von, autá, šport - beh
Známky: dvojky
Vzťahy: Priateľka – Evie (č.19)
Najlepší kamoši – Orson(č.28 ), Walter(č.33)
Zaujímavosti: - patrí medzi ´top´ školy, druhých podceňuje
- býva vo vile, má vlastné auto, veľmi bohatý
- neznáša ľudí čiernej pleti, výnimkou je jeho priateľka

23 – Zac Teaford (Actor Shane West)

Vek: 18
Dátum a miesto narodenia: 5.09.1992 Kansas City, Kansas
Znamenie: Panna
Farba očí: Hnedá
Farba vlasov: Hnedá
Záujmy: Rocková kapela – bubeník, koncerty, festivaly, cestovanie, seriály.
Vzťahy: Najlepší priatelia : Lloyd(č.6),Field(č.16), Rylie(č.11), Veronica(č.25) – z kotla
Zaujímavosti: - má kapelu DARK EXPLOSION – bubeník
- býva na internáte, rodina žije v Kansas City
Súvislosti s bratmi: býva s nimi na intráku
s Deanom sa bavil na tému hudba, chcel predstaviť svoju kapelu Deanovi práve vo chvíľi ked Deanovi prišlo zle

24.Oakley ´Benx´ Soaps (Actor DMX)

Dátum a miesto narodenia: 14.12.1992 New York city, New York.
Znamenie: Strelec
Farba oči: Hnedá
Farba Vlasov: Čierna
Záujmy: autá, hip –hop a rap pre ktorý vraj žije, hip-hopové kluby, gang
Známky: Trojky
Vzťahy: priateľka - Lil (č.26)
najlepší priateľ – z triedy R.I.O (č.8 )
Zaujímavosti: - býval v Bronxe v New Yorku
- kvôli problémom a bratovej smrti v bitke gangov sa s rodinou presťahovali do Topeky
- patrí do miestneho gangu, ktorý nemá práve najlepšiu minulosť
Súvislosti s bratmi: Deanovi ktorý zbadal poškodenu Impalu povedal, že je to daň nováčika
- na party pri bitke Ryana s Deanom, Deanovi povedal aby nerobil problémy

25 –Veronica Stallworth (Actress Fairuza Balk)

Dátum a miesto narodenia: 13.6.1993 Topeka, Kansas
Znamenie: Blíženci
Farba vlasov: pôvodne čierna, každý mesiac iná teraz červeno-čierno-ružová
Záujmy: skateboarding, grafity, punkové koncerty a festivaly, chodenie von
Vzťahy: Najlepšia kamoška- Laura(č.11)
Najlepšia partia – partia z kotla
Zaujímavosti: - každý mesiac ma iné vlasy
- miluje extravaganciu
- punkový štýl
- skateboarding je jej život

26.Lilianna ´Lil´ Thompson (Actress Regina King)

Dátum a miesto narodenia: 26.8.1992 Wichita, Kansas
Farba Vlasov: Hnedá
Záujmy: rap a hip-hop, hip-hopové kluby, party
Vzťahy: priateľ – Benx (č.24)
najlepšia priateľka– rozumie si s viacerými, v triede Mel(č.31) a Nicol(č.34)
Zaujímavosti : - ma 2-ročnú sestru
Súvislosti s bratmi: - bavila sa s Mel na tému, že Dean je stále len s Namyslenými
- so Samom viedla na party rozhovor, kde mu naznačila niečo o Nickovi a Nicol
- vyhnala Nicka na party, ked obťažoval Nicol, poslala Sama aby odprevadil Nicol domov

27 – Easter Vaine (Actress Erika Christensen)

Dátum a miesto narodenia: 27.02.1993 Manhattan, Kansas
Znamenie: Ryba
Farba vlasov: Blond až Hnedá
Záujmy: biológia, čítanie kníh,
Známky: jednotky
Vzťahy: Najlepšia kamoška - Emiko (č.29)
Zaujímavosti: - žije v Manhattane v Kansase, každý deň cestuje do školy a zo školy autobusom
- typické je pre ňu zostavovať rôzne triedne knihy a zbierať podpisy
- o každého sa zaujíma a všetko vyzvedá a klebety rozpráva ďalej
- zapája sa do mnohých školských aktivít
Súvislosti s bratmi: - hned prvý deň pýtala Samov podpis do prezenčky

Naposledy upravil Kaja dňa 21.12.08 4:15, celkom upravené 7 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: prezenčka part 4   21.12.08 3:15

28 - Orson Vayson (Actor Max Greenfield)

Dátum a miesto narodenia: 15.11.1992 Topeka, Kansas
Znamenie: Škorpión
Farba vlasov: Čierna
Záujmy: chodenie von, kino
Známky: štvorky
Vzťahy: Najlepší kamoši – Aaron (č.22), Walter (č.33)
Zaujímavosti: - na týždeň bol zo školy vylúčený kvôli vlámaniu

29 - Emiko Vuoso (Actress Katie Leung)

Vek: 17/18
Dátum a miesto narodenia: 15.09.1992 Topeka, Kansas
Farba vlasov: Čierna
Záujmy: študovanie, čítanie kníh, ekologické záujmy, laboratórne pokusy, medicína
Známky: Jednotky
Vzťahy: Najlepšia priateľka - Easter (č.27)
Zaujímavosti: - ešte ani raz nemala na vysvedčení horšiu známku ako 1
- triedna bifloška
- je japonského pôvodu
- vegetariánka
- bojuje za práva zvierat

30 – Nicolao Worth (Actor Wilder Valderrama)

Dátum a miesto narodenia: 15.05.1993, Panama
Znamenie: Býk
Záujmy: autá, španielsky hip-hop/rap, chodenie von, gang
Vzťahy: Najlepší kamoš – RIO (č.8 )
Zaujímavosti: - narodil sa v Paname, otec je Portugalec, matka je Hispánka
- tetovanie
- patrí do gangu

31 – Mel Yzquierdo (Actress Meagan Good )

Dátum a miesto narodenia: 28.12.1992 Trenton, New Jersey
Znamenie: Kozorožec
Farba Vlasov: Čierna
Záujmy: hudba, hudba, hudba (r´n´b, soul, rap, hip-hop, soul, blues), koncerty,
Vzťahy: Priateľ - má - neznámy
Najlepšia kamoška: z triedy najviac Lil(č.26) a Kaylyn(č.3)
Zaujímavosti: - hudbu počúva všade
- typické sú pre ňu veľké slúchadlá, ktoré ma na ušiach skoro vždy, aj počas hodín
- neznáša Nicka (č.14)
- pozná sa s mnohými hudobnými umelcami, pohybuje sa v týchto kruhoch
- poháda sa skoro s každým, drží na strane s černochmi síce je tak trochu miešanka
- má tetovanie, piersing
Súvislosti s bratmi - debatovala s Lil o Deanovi
- hádala sa prvý deň s Nickom, ked vyhadzoval Sama z miesta

32 – Bryan Xander (Actor Chris Evans)

Dátum a miesto narodenia: 26.7.1993 Topeka, Kansas.
Znamenie: Lev
Farba očí: Zeleno-hnedo-modré
Záujmy: chodenie von, diskotéky, kluby, kino, športy, windsurfing.
Vzťahy: Najlepší kamarát – Ryan (č.20)
Zaujímavosti: - farba očí sa mu mení podľa nálady
- patrí medzi vyberaných( pozn. nikdy tam nechcel patriť),
- má auto, ktoré si požičiava od otca a svoju motorku

33 - Walter Zhanel (Actor Zachery ty Bryan)

Dátum a miesto narodenia: 25.8.1992 Dodge City, Kansas.
Záujmy: jedlo, chodenie von, PC –hry
Vzťahy: Najlepší kamoši – Aaron(č.22), Orson(č.28 )
Zaujímavosti: - je odkázaný na školský internát
- väčšinu času trávi jedením
- pre druhých je zvláštny
Súvislosti s bratmi: - býva s nimi na intráku

34 - Nicol Zoulek (Actress Marisol Nichols)

Dátum a miesto narodenia: 2.07.1993 Topeka, Kansas
Znamenie: Rak
Farba oči: hnedá
Farba vlasov: hnedá
Záujmy: čítanie kníh, nakupovanie, jazyky, cestovanie
Známky v škole: jednotky/dvojky
Vzťahy: Veľmi dobrý kamarát: Bill (+ 28.4.2010)
Ex- priateľ: Nick (č.14)
Najlepšia kamarátka: Carrie (č.18 )
Zaujímavosti: Matka je arabskej národnosti, otec filipínskej.
Súvislosti s bratmi: - prvá sa zoznamila so Samom,ked jej spadli na chodbe veci
- prvá pozvala Sama spolu s Carrie na party
- Sam ju bol odprevadiť domov

35 – Fletcher Zysett (Actress Joey Kern)

Dátum a miesto narodenia: 5.06.1993 Newton, Kansas
Znamenie: Blíženci
Záujmy: cestovanie, výlety, party
Známky: trojky
Vzťahy: Priateľka – Belinda(č.13)
Najlepší kamoš - Oistin(č.10)
Zaujímavosti: - žije v Newtone , každý deň absolvuje 130 km na aute zo školy a do školy
- ma vlastné auto
- prezývajú ho model
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: 1X06 Páni Sherlockovia   23.01.09 23:46

V minulej časti som uverejnila fotky a vizitky študentov navštevujúcich triedu do ktorej teraz chodí Sam a dokonca aj Dean. Na lepšie predstavenie si jednotlivých postav, keďže v ich triede je tých žiakov naozaj dosť. Wink

V skratke:

V predposlednej časti sme sa dozvedeli:

- Dean a Sam sa konečne nasťahovali do internátu

- Na party sa okrem zábavy spustila aj bitka Ryana a Deana a okrem toho aj hádka Nicol s Nickom

- Sam sa dozvedel konečne pravdu o tom ako to s Nicol a Nickom naozaj je i o tom čo sa stalo Billovi

- Dean mal problém dostať sa domov

1x06 – Páni Sherlockovia

„ Sam, do pekla, nevidel si moju peňaženku?“ zakričal rozospatý Dean.
„ Ty si už hore? Všetko v poriadku?“ opýtal sa Sam, ktorý práve vychádzal z kúpeľne. „ Tak videl si ju, alebo nie?“ zopakoval Dean a pri tom pobehoval po izbe. „ Nekrič na mňa, nevidel som ju, ak si dobre pamätáš, včera si nebol práve v najlepšom stave.“ dodal Sam a vrátil sa späť do kúpeľne.
„ To neznamená, že si nebudem pamätať, kde som položil svoju peňaženku.“ povedal Dean. „ Možno si ju nechal v aute tej baby, alebo v bare.“ napadlo Sama. „ Preboha a moje auto a inak prečo to hovoríš tak ľahostajne?“ rozbehol sa Dean do chodby a začal sa obliekať. „ Nenapadlo ťa, že ak niekto nájde moju peňaženku tak sa dozvie môj skutočný vek a k tomu aj iné zaujímavé veci?“ pozrel na Sama. „ Je mi to jedno Dean, ja som ťa do mojej školy nevolal. Moju peňaženku neukradli, ale tvoju.“ odpovedal Sam. „ Nie je to tvoja škola!“ zakričal Dean a zabuchol dvere.

„ Dobré ráno, Sam.“ pozdravil práve prebudený Zac. „ Dobré, ten Walter tu naozaj nespal.“ pozrel Sam na Zaca. „ Lepšie pre nás, dosť chrápe, kde máš Deana?“ opýtal sa Zac. „ Predpokladám, že si šiel po auto a okrem toho stratil aj peňaženku, takže ju išiel hľadať.“ odpovedal Sam. „ Tak to teda nedopadol najlepšie.“ zasmial sa Zac. „ Kde ste s bratom bývali predtým ?“ opýtal sa. „ Mhm, myslíš kedy?“ rozmýšľal Sam. „ No predtým, než ste prišli sem?“ dodal Zac. Samovi hlavou prebehla myšlienka, toho, že skôr sa mal opýtať, kde ešte nebývali. „ V Lawrence.“ odpovedal.
„ Vážne, mám tam sesternicu, je mi ľúto, čo sa stalo tvojmu dievčaťu.“ smutne dodal Zac. „ Čo? Čo ti môj brat narozprával?“ zarazene povedal Sam. „ No, že si tu kvôli tomu, čo sa stalo tvojej priateľke.“ odpovedal prekvapený Zac. Sama hneď napadlo, že lepšiu blbosť si Dean nemohol vymyslieť. „ Zac ak ti môj brat niečo povie, tak to ber s rezervou.“ dodal Sam. „ Tak to nie je pravda?“ opýtal sa Zac. „ Jednoducho to nechaj tak.“ dodal Sam.

Dean sa za ten čas vrátil do baru, ktorý bol o skorej rannej rodine ešte zatvorený. Ani v jeho aute peňaženka nebola. Jediná možnosť, ktorá mu ostala buď ostala v spolužiačkinom aute alebo niekde v tom bare. „ Veď, ani neviem ako sa volá.“ pomyslel si Dean a naštartoval auto smerom do školy.

Dean zaparkoval pred školou. Bolo ešte dosť zavčasu, ale dúfal, že za ten čas zistí niečo o svojej stratenej peňaženke. Práve vychádzal z auta, keď k nemu pribehla jeho spolužiačka Rylie Fulsonová. Červenovlasá rockerka hlavná speváčka školskej kapely Dark Explosion. „ Čau Dean, prosím nevieš, či je Zack ešte na intráku?“ opýtala sa. „ O čauko, keď som odchádzal ešte spal, ale to bolo asi pred hodinou. Deje sa niečo?“ opýtal sa prekvapený Dean a snažil sa spomenúť si na minulú noc, hlavne na to ako mu Zac niektorých ľudí z triedy predstavoval, ale ani za svet si nemohol spomenúť na ich tváre a nie to ešte mená a ani na červenovlasé dievča, ktoré sa s ním bavilo ako by ho poznalo celú večnosť. „ Neviem sa mu dovolať, je to dosť dôležité.“ odpovedala Rylie. „ Môžem pomôcť, budem tiež potrebovať menšiu pomoc, ale ak mi povieš o čo ide, urobím, čo sa dá.“ žmurkol Dean. „ Dobre, pod so mnou.“ Rylie viedla Deana do školy, až k miestnosti pri ktorej stala upratovačka a niečo vynášala. V malej miestnosti bolo kopec skla a rozbitých predmetov. Medzi nimi rozbitá gitara na viac kusov a ani ostatné nástroje neboli na tom o nič lepšie. „ Tak tu to je.“ oznámila Rylie Deanovi. „ Bože, ktorý idiot to spravil?.“ opýtal sa Dean a neveril vlastným očiam. Ihneď mu došlo, keď videl nápisy Dark Explosion, že Rylie je členkou kapely, teda speváčkou, keďže v skupine ani inú babu nemajú. „ To ani len netuším, myslím, že sa zrútim. Najhoršie je, že sa to stalo práve teraz. O týždeň je tu tá súťaž a inde ako v škole cvičiť nemôžeme.“ zúfalo povedala Rylie. „ Aká súťaž.?“ opýtal sa Dean.
„ Prepáč, si nový je mi jasné, že o tom nevieš. Každé 4 roky sa organizuje veľká súťaž mladých školských talentov, mesta Topeka. Škola to financuje a vďaka tejto súťaži sa môžeme presadiť na verejnosti. Potom sa samozrejme postupuje do ďalších a ďalších kôl až nakoniec úplný víťaz získa dosť lukratívny kontrakt. Až tak ďaleko sa dostať neplánujeme, ale už len v rámci mesta ak vyhráme z 12 kandidátov, môžeme získať dosť dobre ceny aj pre školu a otvoria sa nám lepšie možnosti pre našu kapelu. Cvičili sme tak dlho, neviem, čo na to povedať. Ak sa to dozvedia ostatní asi skolabujú. Najhoršie je, že škola nepovoľuje skúšky inde ako tu, do kotla skúšať ísť nemôžeme a nástroje sú školské, s našimi čo máme v kotle nemáme povolené hrať, celá technika tu je zničená a ak aj by sme mali, preniesť do školy ich nie je až také jednoduché.“ dopovedala Rylie. „ Je mi ľúto, čo sa stalo, netušíš, kto to mohol urobiť a kedy sa to stalo?“ opýtal sa Dean. „ Zo včera večera až do dnešného rána to mohlo byť hocikedy.“ pozrela Rylie na Deana. „ A ani len netuším, kto by to mohol urobiť.“ dopovedala. „ Neexistuje niekto, kto by chcel aby vaša kapela nevyhrala, alebo, niekto, kto vás veľmi nemusí.?“ opýtal sa Dean. „ Tých kandidátov je viac.“ ozval sa zrazu mužský hlas spoza Deanovho chrbta. Za Deanom stal chalan menom Lloyd spolužiak Deana. Gitarista kapely Dark Explosion a priateľ Rylie. „ Čaute, ahoj zlato, .“ pozdravil sa obom a objal Rylie. Pozrel na Deana a dodal. „ Je tu 11 škôl , ktoré súťažia o veľkú cenu, takže máme 11 možných kandidátov, no a okrem toho sú tú aj ľudia na tejto škole, ktorí nás veľmi nemusia – hip-hoperi.“ dopovedal Lloyd. Po chodbe sa práve k nim blížil riaditeľ školy. „ Rylie, mám pre vás zlu správu, predpokladám, že tu už nebude iná možnosť ako zrušiť účasť našej školy a vašej kapely na súťaži. Mrzí ma čo sa stalo. Dúfam, že sa tí, čo to spravili nájdu.“ dopovedal a kráčal naspäť po chodbe. „ No super.“ povedal nahnevane Lloyd.

„ Sam Winchester, kde mate brata? Pokiaľ viem neoznámil nám dnešnú neprítomnosť.“ opýtala sa profesorka matematiky Lanbergová. „ Neviem.“ povedal Sam. „ Oznámte prosím vás vášmu bratovi, aby svoju neprítomnosť hlásil dopredu, ak nie je iná možnosť tak nech jednoducho to dá vedieť aspoň cez vás.“ dopovedala profesorka a pokračovala vo výklade. Samovi vŕtalo v hlave, kde sa jeho brat môže nachádzať práve teraz, ktovie či nehľadá ešte stále svoju peňaženku. Stále keď sa pozrel o trošku dozadu mal pocit, ako keby ho Nick neustále sledoval. Bola pravda, že Nick z neho oči nespustil. Sam si nebol touto situáciou vonkoncom istý. Mal pocit, ako keby mu každý jeho pohyb vadil. Hodina skončila celkom rýchlo. Sam rýchlo vytočil bratove číslo, ale vzápätí ho zložil, napadlo mu, že bude lepšie ak brata nechá tak, už ho nebavilo sa stále vypytovať, kde je, hlavne ak mu spravil to, čo mu spravil. „ Sam, ty naozaj netušíš, kde je tvoj brat?“ opýtala sa Nicol. „ Nie, veď vieš, že sme pohádaní, jednoducho nech si robí čo chce, veď inokedy to ani nebolo inak.“ odpovedal Sam.
„ Ach nie, mali by ste už zažehnať konečne tu manželskú krízu.“ zasmiala sa Nicol. „ Tak ľahko to asi nepôjde.“ dodal Sam. „ Ďakujem, ešte raz za včerajšie odprevadenie, padlo to vhod, už si nie som celkom istá už ničím.“ povedala Nicol a pozrela na Sama. „ Vieš čo, dostal som nápad, teda ak by si súhlasila. Máš dnes večer voľno?“ opýtal sa Sam. „ To je pozvanie? Ak áno tak mám.“ prikývla Nicol. „ Dobre teda, zastavím sa u teba o ôsmej.“ povedal Sam a vybral si veci z tašky a opatrne sa pozrel na Nicka, ktorý po celý čas jeho rozhovoru s Nicol nespustil z neho oči.

Na druhej hodine s triednym profesorom Dawkinsom, ktorý učil práve Históriu a okrem toho Občiansku výchovu to bolo celkom vtipné. Opäť sa mu nepáčilo, že Mel mala na ušiach tie svoje slúchadla a vzišlo k nepeknej hádke. Mel to obhájila iba tým, že ona sa nemieni učiť o amerických prezidentských duchoch, ktorí nič nedokázali a už ani nedokážu. Dawkins to obhájil tým, že o tom predmet história jednoducho je. Sam si hneď spomenul pri slove duchovia na mnohých duchov s ktorými neboli rady. V tom sa na triede otvorili dvere a Mel sa konečne zbavila čudných pohľadov na jej osobu, ktoré prešli na Deana. „ Ach. Pán Winchester, vy si tu chodíte ako do králikárne.“ povedal Dawkins. „ Toto nie je králikáreň, žeby som sa pomýlil?“ ironický odpovedal Dean. Celá trieda sa zasmiala. „ Dosť!“ zakričal Dawkins. „ Nebudem to opakovať stokrát, ako žiakovi tejto školy vám oznamujem, že ak to bude naďalej takto pokračovať, tak vás pošlem rovno k riaditeľovi, to, že ste neboli na prvej hodine, sa dá akceptovať ak my poviete dôvod a nabudúce poprosím aby ste to dali vedieť vopred alebo aspoň cez vášho brata, ale to aby ste si robili zo mňa srandu to akceptovať nebudem, rozumiete?.“ hrozil Dawkins. „ Rozumiem, necítil som sa dobre, preto som nebol na prvej hodine.“ odpovedal Dean. Dawkins sa naňho čudne pozrel niečo zapísal do svojich poznámok a pokračoval v rozprávaní o amerických prezidentoch.

„ Dean, to bola pecka, Dawkins sa nevedel z toho šoku dostať.“ povedala Deanovi Ronna, baba zo skupiny troch ohováraných dievčat, ktorú polovica školy nenávidela a polovica ju zbožňovala. A okrem toho aj baba pre ktorú sa Dean pobil s jej priateľom Ryanom. „ Viem, prepáč, musím niekam ísť.“ Dean prešiel cez celú triedu až úplne k zadným laviciam kde sedeli Rylie, Zac, Field, Lloyd a Veronica baba, ktorá síce nepatrila do kapely, ale do kotla patrila jednoznačne. „ Dean, kde si bol?“ opýtal sa Zac a dodal „ Mal si sa z toho vyspať, zle ti bolo z alkoholu.“ dopovedal. „ Nebolo mi zlé Zac, to bola len výhovorka pre Dawkinsa.“ pozrel na všetkých a dodal. Niečo som zistil, bol som na polícii, vedel som, že pred školou je mestská kamera rovno pri bráne, napadlo ma, že tam budú záznamy aj zo včera v noci, kedy sa pravdepodobne niekto dostal do školy a rozbil vašu skúšobňu. Mám tu snímky, poznávate toto auto?“ dopovedal. Všetci sa vyjavene pozreli na Deana. Bassgitarista Field naňho pozrel a povedal. „ Ty si sa obetoval kvôli nám a išiel si na políciu zistiť veci, ktoré sa bežne nedajú zistiť a okrem toho si zmeškal školu, fíha, chlape, som v šoku.“ dopovedal Field. Lloyd sa pridal „ Ceníme si, čo pre náš robíš, ale až do takýchto extrémoch nemusíš zachádzať. Rylie dodala. „ Dean, ďakujeme, mňa ani len nenapadlo, že to kvôli nám, myslela som si, že len jednoducho ti bolo naozaj zle.“ pozrela Rylie na Deana. „ Sme predsa kamoši, tak si pomôžeme no nie, je to maličkosť nemusíte mi ďakovať, aj tak som ešte nič nespravil, musíte mi povedať, či spoznávate toto auto? opýtal sa. „ Ani nie.“ povedal Zac. „ Dobre tak vám pomôžem, Dan Collins vám niečo hovorí?“ opýtal sa. „ Dobrá práca, Dan, to už áno, už mi je to jasné.“ povedala Rylie a pokračovala. „ Dan Collins, navštevuje Chase Middle School, sú tiež zapísaný s kapelou do súťaže, je dosť známy, kto by nepoznal miestneho hip-hopera, ktorý s tou svoju prevažne hip-hopovou dievčenskou skupinou vystupuje skoro všade. Je to jasné, bol to on, kľúč od našej školy mu mohol dať hocikto, preto neboli poškodené ani jedny dvere.“ dopovedala Rylie. „ Ako sa preboha dostal ku kľúču?“ opýtal sa Dean. ,, Žeby Mel? Ona ho pozná, celú jeho bandu, okrem toho ho pozná aj R.I.O, Lil i Benx, ktokoľvek z nich mu kľúč mohol poskytnúť.“ dodala Veronica. „ Odkiaľ majú kľúče? Aha jasne blbá otázka, na tejto škole to asi nie je ťažké, že nie?“ opýtal sa Dean. „ Nie, nie je.“ dodal Zac. „ Ja ich neznášam blbí hip-hoperi, toto im neprejde, idem za nimi.“ povedal nahnevane Lloyd. „ Nie, stoj! Pokazíš, to máme stopu, dôkazy nemáme a práve preto by bolo vhodne, ak by ste im to neoznamovali, ja sa pokúsim zistiť niečo viac.“ dodal Dean.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: Re: Nový Život   23.01.09 23:47

„ Čau Mel, počula si o tom, čo sa stalo, školskej kapele?“ opýtal sa Dean. „ Čau, a kto o tom prosím ťa nepočul? Blbšiu otázku si mi nemohol položiť? Netrápi ma to, moja kapela to nebola.“ dopovedala a snažila sa Deana ignorovať. „ A čo tak Dan Collins on o tom nepočul, zvláštne je to, že sa to stalo týždeň pred súťažou, ty ho vraj dosť dobre poznáš.“ snažil sa komunikovať Dean. „ Kto si? Čo si myslíš, že si tu len tak prídeš do tejto školy a budeš tu na mňa niečo hovoriť. Spamätaj sa chlapče, ja sa do teba nestarám, čo že mám kľúče od školy a prosím ťa, kto ich nemá, no kto, je tu aspoň niekto taký, veď tie kolujú tak, že ich nemáš možno jedine tak akurát ty!.“ hádala sa Mel. „ Dobre, ako povieš, pravdu si aj tak zistím!.“ dodal Dean. „ Dean, nie stoj, nepoznáš ma, reagujem takto ak sa niekto snaží na mňa hodiť niečo, čo som neurobila, taktiež na mojich kamošov , môžeš si to overiť, Dan Collins bol včera v bare, keď bola naša triedna party, ako i kopec iných deciek z iných škôl, ak mi neveríš, R.I.O nás fotil, počkaj zavolám ho.“ dopovedala Mel a snažila sa byť milá. „ R.I.O!“ zakričala. „ Už idem, hviezda.“ zakričal R.I.O a pritancoval tanečným pohybom k Mel. „ Máš tie včerajšie fotky? Tie čo som sa fotila s Danom.“ povedala Mel. „ J-a s-o-m, R.I.O. t-o č-o m-ám- je mo-je i tvo-je a to čo –ne –mám neexistu-je, le-bo m-ám , vše-tko mám“ dorapoval R.I.O a vybral foťák zo svojich nohavíc. „ Daj ho sem.“ Zobrala Mel R.I.O-vi foťák. „ Takže tu je moja fotka s Danom a tu je celá naša trieda, ak sa pozrieš na dátum tak môžeš vidieť, že je to fotené v ten istý deň a to včera na party, takže?“ dodala Mel. „ No dobre ale ako budem vedieť, že je to ten Dan?“ opýtal sa Dean. „ Neviem, zisti si to a ďakujem za prehnanú dôveru, zapamätaj si jedno Mel neklame.“ dodala ironický Mel. „ Môžem si ten foťák na chvíľu požičať?“ opýtal sa Dean. „ Ak ťa R.I.O nezabije, môžeš.“ odpovedala Mel.

Dean pribehol ku skupinke rockerov a ukázal im fotku Mel s Danom. „ Je to ten Dan?“ opýtal sa. „ Je.“ odpovedal Zac. „ Ale to ešte nič neznamená, ak bol včera na party, mohol to urobiť hocikedy.“ dodala Rylie. „ Nie nemohol, fotky toho auta sú z času 23:30 P.M. a ak sa dobre pozerám na túto fotku, tak je fotená o 23:50 P.M. Cesta z toho baru trvá do školy autom, 20 minút.“ „ Ja neviem, ja som ho videl celý čas bol na party, takže Dean ma pravdu, nemohol to byť on.“ dodal Zac. „ Ale mohli to urobiť jeho kamoši, ktokoľvek.“ dodal Lloyd. „ Dobre, idem za ním.“ povedal Dean a utekal von z triedy.“ „ Dean!“ zakričala Rylie. „ Máte aj vy taký pocit, že ten chalan sa načisto zbláznil.“ dodal Lloyd. „ A asi nie len to.“ dodal Zac.

„ Hej chlapče, kde sa tak náhliš?“ opýtala sa Deana spolužiačka Belinda.
„ Hej teba som videl včera v bare, ahoj.“ pozdravil Dean. Dean si už len matne spomínal na babu, ktorá sedela pri bare pri ňom a rozprávala mu o tom, že vyzerá staršie a žeby nemal toľko piť. „ Si Belinda, že?“ opýtal sa. „ Máš dobrú pamäť, som, čo robíš o takom čase pri aute s výrazom akoby si práve objavil niečo neobjaviteľné?“ opýtala sa. „ To isté by zaujímalo aj mňa, chodíš do tejto školy, alebo na niekoho čakáš?“ opýtal sa Dean. „ Tak to je už vážne, Dean Winchester, nie len, že chodím to tejto školy, ale chodím s tebou aj do triedy.“ zasmiala sa Belinda. „ To vážne?“ pozrel prekvapene Dean. „ Veď som hovoril, že vyzeráš staršie, preto mi to nesedí.“ dodal. „ To som povedala aj ja tebe, tak odpovieš mi, kde sa tak ponáhľaš?“ opýtala sa. „ Hľadám jedného chalana teda idem za ním, volá sa Dan Collins, potrebujem ísť do jeho školy – Chase Middle School.“ povedal Dean. „ Niečo mi to hovorí, ale nepoznám ho.“ dodala Belinda. „ A ty? Ak si v mojej triede, ako je možne, že som ťa v škole ešte nevidel?“ opýtal sa. „ Neviem, neviem, Dean, asi si všímaš nepodstatnosti.“ dodala Belinda. „ Pokazilo sa mi auto, nemohol by si ma zobrať aspoň k tej škole bývam blízko. Po ceste Ti to vysvetlím, to ako je možné, že si ma nevidel.“ opýtala sa Belinda. „ Jasne, nasadaj.“ súhlasil Dean.

Samovi, celý čas vŕtalo v hlave, ako je možne, že Dean už opäť nesedí vo svojej lavici, keď len pred hodinou tam sedel. Našťastie nemali hodinu s Dawkinsom, takže opäť nemusel znášať otázky ohľadom svojho brata. Videl ho síce pobehovať cez prestávku po triede, od jedného stola ku druhému, ale nezdalo sa mu to veľmi zvláštne.

„ Takže ak som dobre pochopil, si modelka, ktorá, žije na voľnej nohe?“ pozrel Dean na Belindu, práve, keď stáli na červenej. „ Dá sa to povedať aj takto, ale presnejšie, som modelka, ktorá ma trošku viac individuálnejší plán ako ostatní a práve kvôli tomu si ma ešte nevidel.“ objasnila Belinda. „ Mám fotenie, dnes, takže v škole som si bola len niečo vybaviť.“ dodala. „ Zdá sa mi to, alebo kašleš na ostatných v triede?“ opýtal sa Dean. „ Odhalil si ma, viac menej áno, banda blbých deciek, niektorí sa dajú, ale je mi to viac menej jedno, aj tak ma nemusia.“ povedala.
„ Prečo?“ opýtal sa Dean a hneď sa zarazil a dodal „ Aha, chápem.“ pozrel na Belindu. „ Tak toto nebolo od teba veľmi pekné.“ povedala Belinda. „ To musíš chápať, že to chápem, v dobrom zmysle, si pekná, úspešná ako počujem, baby ťa nemusia a potom sú mnohí chalani ovplyvnení názormi práve od ostatných báb, jednoduché.“ dodal Dean. „ Bingo, chytrá hlava!“ povedala Belinda a dodala „ Dík za odvoz, aj za lichotenie, maj sa Dean Winchester a never všetkému, čo počuješ.“ pozdravila Belinda. „ To si píš, maj sa.“ pozdravil Dean.

Dean vystúpil pred strednou školou, ktorú navštevoval Dan Collins. Ponáhľal sa predovšetkým kvôli tomu, že chcel stihnúť aspoň nasledujúcu hodinu v škole. Škola bola pre neho doslova týranie, ale vedel prečo to robí a určite mu to za to stálo navštevovať školu do ktorej chodí aj Sam. Cez školský areál sa doslova pretlačil až ku vchodu, až k jednej babe, ktorá sa mu zdala celkom sympatická a odprevadila ho až ku dverám školského štúdia. Dana Collinsa poznala celá škola, nebolo možné aby ho niekto nepoznal. Deanovi to bolo vtipné. „ Čo do pekla urobil také hrdinské, že ho poznajú všetci? “ Odpoveď bola veľmi jednoduchá. Dan Collins bol známy hlavne ako raper, ktorý účinkoval v mnohých videoklipoch známych spevákov, speváčok väčšinou čiernych ako je i on. Preslávil sa, samozrejme len vo svojom meste viac menej a hlavne na škole, svojimi vystúpeniami so svojím hip-hopovým zoskupením. A taktiež jeho strýko pracuje v jednom z najväčších nahrávacích štúdii v Amerike. Danove videa so skupinou na youtube boli tiež celkom populárne v meste. Dean sa nemohol dočkať slávneho stretnutia s pánom Collinsom, ktorý tak dokázal podľa Deana akurát nič. „ Neruším?“ otvoril dvere na štúdiu a predstavil sa Danovi. „ Prepáč, že ruším, som Dean Winchester...“ nestihol ani len dopovedať a v tom mu Dan skočil do reči. „ Aha vy ste z toho nahrávacieho štúdia, ktoré sa chcelo dohodnúť na spolupráci?“ opýtal sa Dan. „ Povedal som, že som zo štúdia? Nie som tu súkromne.“ dopovedal zarazený Dean. V hlave mu prebehla myšlienka, či vyzerá áno nejaký zazobanec z nahrávacieho štúdia. „ Som súkromý detektív a vyšetrujem jeden prípad, rád by som vám položil pár otázok.“ povedal Dean. „ Aha, takže detektív, v pohode môžete začať, ale tak aby to netrvalo veľmi dlho, potrebujem o pol hodinu odísť.“ dodal Dan. „ Dobre nebude to trvať, dlho.“ súhlasil Dean a začal sa pýtať.

Dean sa veľa nedozvedel, ale stačilo mu to. Dozvedel sa to, že auto mu pred týždňom niekto ukradol. Táto verzia nebola veľmi hodnoverná, ale zdalo sa, že Dan Collins predsa neklamal. Potvrdilo to i to, že to bol Dan ohlásiť na polícii. Deanovi sa však podarilo prísť na skvelú vec. Vyriešil to, ihneď ako na to prišiel povedal to bande z kotla a spolu sa vybrali za vinníkom až potom, ako sa boli vypýtať od riaditeľa, ktorému povedali, že prinesú vinníka spolu s dôkazmi a potom ich predsa len pustil.

Stáli pred Jardine Middle School. Zastavili hnedovlasého chalana, ktorý práve vychádzal zo školy. „ Čauko, Eric, čo si sa zľakol.“ zastrašil Lloyd vystrašeného a prekvapeného chalana. „ Čo chcete?“ opýtal sa chalan ktorého všetci obkľúčili. „ Ako si to mohol urobiť?“ opýtala sa Ridley. „ Bol si fajn chalan, ale nemyslela som si, že si až taký zákerný.“ dopovedala.
„ Nič som neurobil, dajte mi pokoj.“ snažil sa im vyhnúť. „ Hej, hej stoj chlapče!“ zadržal ho Dean. „ Kto si ?“ opýtal sa Deana. „ To nie je podstatné, bolo jednoduché zistiť to, si obvinený zo zničenia skúšobne tejto kapely, ktorú vidíš pred sebou.“ dodal Dean. „ Nič som neurobil!“ bránil sa Eric. Dean začal hovoriť „ Ale, ale, ako som už povedal, bolo to veľmi jednoduché, keď som išiel za Danom Collinsom a zistil som, že jeho auto predsa len niekto ukradol, tak som sa snažil zistiť mená ľudí, ktorí nepatria k tým, čo ho zbožňujú a čí ma nejakých nepriateľov. Dozvedel som sa 10 mien, ale z toho len tri mená do toho pasovali a všetci traja sú zapísaní do talentovej súťaže. No a ako som sa dostal k Ericovi? Jednoducho. Stačilo mi to, keď mi Dan povedal, že Eric ho neznáša a potom ešte to, že, keď mal nedávno Dan menšiu nehodu s autom a bol v opravovni, kde náhodou Eric pracuje a kde náhodou, sa samozrejme auto nechalo na pár dni v opravovni, Dan mal samozrejme pripomienky na prácu, ktorá sa mu zdala pomalá a Ericovi to už liezlo na nervy. Nebolo ťažké si vyrobiť kópiu kľúča od auta a nebolo ani ťažké to auto z pomsty ukradnúť a potom mi došlo, že okrem toho, to pasuje celé aj do situácie prichádzajúcej súťaže, ako pomstu pre Dana, ktorého neznášaš, ktorý by bol obvinený zo zničenia skúšobne a ako i pre pomstu pre kapelu Dark Explosion, ak som sa dobre dopočul tak Riley s tebou niekedy dávno chodila a s Lloydom sa veľmi nemusíš a niekedy si patril i do kapely. A to mi stačilo, sa opýtať Dana Collinsa pár veci a ísť navštíviť tvojho otca, ktorý vlastní vašu rodinnú opravovňu. Ten mi toho narozprával. Takže deti, záhada, vyriešená berte, ho “ dopovedal Dean. „ Nič som neurobil!“ kričal Eric. „ Áno urobil, tá súťaž ťa oslepila natoľko, že si sa chcel zbaviť až dvoch silných konkurentov, tvoja kapela bude sklamaná.“ dodal Zac. „ Buď ťa odnesiem na políciu, kde to nenechajú len tak, alebo pôjdeme za riaditeľom školy, ktorému sa samozrejme priznáš, tak aby dal vedieť čo sa stalo tomu nášmu v našej škole, potom zrušíš účasť svojej kapely na súťaži a posledná najdôležitejšia vec, všetky nástroje podaruješ, tejto bande, je to jednoduché.“ dodal Dean. „ Dobre, dobre, pôjdem, ale na políciu nepôjdeme.“ povedal Eric.
„ Strašne si ma sklamal, ľutujem, že som niečo s tebou niekedy mala.“ dodala Riley a všetci pokračovali v ceste do školy spolu s Ericom.

O pár hodín neskôr

„ Prosím, tu Dean Winchester?“ ozval sa Dean do telefónu.
„ Čau Dean, tu Riley, predstav si riaditeľ to stihol ešte zastaviť. Pokračujeme ďalej v súťaži. A máme väčšiu šancu vyhrať, keďže sme odstavili Ericovu kapelu. Taktiež sú na mieste i nástroje a zatiaľ, čo s chalanmi skúšame tak sú úplne v pohode. Neviem, ako sa Ti len môžem odvďačiť. Urobil si strašne veľa pre nás všetkých, je to neuveriteľné, neverila som, že sa to dá do poriadku. Nie, každý dostane takúto pozvánku, ale ak chceš prísť tak prosím budeme veľmi radi, ak prídeš na náš súkromný koncert v kotle, zajtra o ôsmej. Je to len málo oproti tomu, ako si pomohol ty nám. Ďakujeme.“ povedala Riley
„ To ma teší. Pamätaj stále rád pomôžem. Držím palce na skúške. Prídem rád, potrebujem len jednu maličkosť, ako sa volá baba, potrebujem jej adresu, z našej triedy je samozrejme.“ hovoril Dean a do toho mu skočila Riley.
„ Opíš ju.“ dodala.
„ Blond vlasy, ma auto, červené, country rockový štýl obliekania sa.“ snažil sa opísať dievča, ktoré Deanovi pomohlo odniesť ho domov.
„ To je jedine Kristen Gyles, je to určite ona. Jej adresa je 1900 SW, Hope Street
Topeka, KS 66604.“ povedala Riley.
„ Ďakujem, maj sa.“ dodal Dean
„ Aj ja Ďakujem, čau.“ pozdravila Rylie.

V rovnakom čase, keď Dean telefonoval s Riley, bol Sam v malom občerstvení spolu s Nicol. Dohodli si stretnutie.
„ Sam, už sme tu asi hodinu, ale stále si mi ešte nepovedal, ten tvoj nápad.“ pozrela naňho Nicol. „ Nebude ťa to tešiť.“ povedal Sam a sklopil oči. „ Ale no tak, neviem sa už dočkať.“ povedala Nicol. „,Čakám Sam.“ dobiedzala do Sama. „ Dobre ,ale sľub mi, že sa nenahneváš.“ žiadal Sam. „ Dobre, teda, sľubujem.“ prikývla Nicol. „ Ty sa bojíš Nicka, ja mám tiež pocit, že to nie je v poriadku, že má sleduje, taktiež majú mnohí ostatní pocit, že na tom s tým Billom niečo bude. Vadilo by ti, ak by som sa pustil do tajného vyšetrovania vraždy tvojho kamaráta Billa? Nie, kvôli tomu, žeby som nemal rád Nicka, nepoznám ho, ale kvôli tomu, aby bol si bola v pohode, aby si vedela, kto to urobil.“ dopovedal Sam. Nicol sa začala chichúňať. ,,Sam, prepáč, že sa smejem, to snáď nemyslíš, vážne, polícia to vzdala, čo by si sa chcel dozvedieť ty. Nepoviem, keby to robil niekto, kto Billa poznal, ale ty, nechaj to tak, nie je dobre sa púšťať do niečoho, čo má súvis s Nickom.“ dopovedala. „ Prečo, čo ak to on ani nebol, dozvieš sa pravdu a ten, kto si to zaslúži bude vo väzení.“ presviedčal Sam. „ Ja som chcel vedieť, čo na to povieš, pretože prvoradá je tvoja pomoc, ty si poznala Billa asi najlepšie, potrebujem tvoju pomoc.“ dodal Sam. „ Vieš čo, Sam už je neskoro, musím už ísť, rozhodnem sa a popremýšľam nad tým doma. Neviem, či to nie je pre mňa ťažké vrátiť sa k tomu, musíš to chápať, nie je to ľahké.“ dopovedala Nicol a rozlúčila sa so Samom.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: 1x07 Peňaženka   28.02.09 22:38

V minulej časti sme sa dozvedeli:

- Dean stratil peňaženku, ktorú ešte doteraz nenašiel

- Dean pomohol bande z kotla vyriešiť veľký problém

- Sam navrhol Nicol pomoc, chce vyriešiť Billovu vraždu

1x07 Peňaženka

„ Crrrrrrrrrn“ zazvonil telefón.
„ Kto to preboha volá o tretej ráno?“ prebudil sa Zack. „ Vypnite to.“
„ Už.“ zobudil sa Sam a snažil sa rýchlo nájsť svoj mobil.

„ Prosím?“ zdvihol Sam.
„ Sam, to som ja Nicol, je to čoraz horšie, práve pred chvíľou mi zvonil Nick. Nevydržím to už.“
„ Čo chcel?“ opýtal sa Sam.
„ Neotvorila som mu. To je jedno, netuším, rozhodla som sa Sam, definitívne, budem veľmi rada ak tento prípad vyriešiš, čím skôr tým lepšie, nech sa konečne môžem dozvedieť, čo sa naozaj stalo a kto je za vraždu Billa zodpovedný, pomôžem ti.“
„ Dobre, som rad že si sa rozhodla.“ odpovedal Sam.
„ Dobre, uvidíme sa v škole, Ďakujem Sam, maj sa.“ dopovedala Nicol a zložila.
„Maj sa.“ Sam pozdravil a zložil.

„ Dúfam, že takéto nočné volanie nie je u teba bežné.“ rypol do Sama Zack.
„ Nie, neboj, bol to výnimočný prípad.“ odpovedal Sam a ľahol si naspať do postele.
Rozmýšľal nad tým, ako ho mohlo niečo také napadnúť. Snažiť sa vyriešiť niečo také, čo sa len- tak jednoducho vyriešiť nedá. Bol veľmi rád, že Nicol súhlasila, ale pomaly sa s tým už zmieril, že Nicol veľmi nechce aby sa to všetko začalo rozpitvávať od začiatku. A teraz tento šok. Nicol mu zavolá uprostred noci a sama žiada o to aby jej pomohol. ,,Neuveriteľne“ pomyslel si Sam a zaspal.

Slno pomaly ani nezačalo svitať a Dean už bol dávno hore. Preháňal sa ulicami na Impale. Práve sa vracal od domu spolužiačky Kristen, ktorá ho v deň party odviezla domov. Kristen však doma na adrese, ktorú mu dala spolužiačka Rylie nenašiel. Jedine, čo tam videl boli trosky domu. Jedine, čo zistil bolo to, že tam asi musel vypuknúť požiar.
„ No super.“ pomyslel si Dean a rozmýšľal nad tým, že svoju peňaženku už asi ani neuvidí.

O pár hodín neskôr ....

Bratia sa posledné dni od ich hádky poriadne ani nevídali. Jedine, ak na internáte. Aj vtedy len na chvíľku. Dean bol na Sama až príliš tajnostkársky a Sam bol až príliš nahnevaný na brata. Ešte pred prvou hodinou sa Dean vybral sa Kristen, predtým sa ešte dvakrát pre istotu opýtal Zacka, či to je tá baba, ktorá ho z party odviezla domov.

„ Ahoj, Kristen.“ pozdravil Dean dievča a usmial sa. Dievča nereagovalo. Dean sa začal cítiť trápne až nakoniec odišiel.
„ No čo, máš tu peňaženku?“ opýtala sa červenovlasá Rylie.
„ Do pekla, nemám, čo je tej babe? Pozdravil som sa jej a ona nič.“ povedal Dean.
„ Myslíš Kristen? Neviem idem za ňou.“ oznámila mu Rylie.

Medzi tým sa Sam vybral spolu s Nicol na lavičku pred školu. „ Sam, máme len päť minút.“ zasmiala sa Nicol. „ Nevadí, musíš rýchlo rozprávať.“ dodal Sam a spolu sa rýchlo vytratili zo školy.

„ No dobre hádam si nás Nick nevšimol.“ dodala Nicol. „ To dúfam.“ povedal Sam. Rýchlo si sadli na lavičku a Nicol začala rozprávať. „ Takže, včera sa mi niečo nezdalo, spala som, keď som zrazu začula motor auta pred domom. Pozrela som sa von oknom, síce to nebolo nič nezvyčajne, ale aj napriek tomu sa mi to nezdalo. Stalo tam auto, naštartovane. Potom z neho vyšiel Nick stal tam asi hodinu, vidieť ma nemohol, snažila som sa. Po čase, keď som si myslela, že odíde prišiel ku dverám stál tam asi desať minút. Neskôr zazvonil. Samozrejme, že som neotvorila. Zobudilo to moju malú sestru. Keď to bude pokračovať, už sa nebudem ovládať.“ dopovedala Nicol.
„ Strašne, takže preto si sa rozhodla aby som vyriešil to s Billom?“ opýtal sa Sam.
„ Áno, pohlo to vo mne všetko. Tým, že zistím, kto bol vrahom sa vyrieši veľa. Nie len že vinník bude sedieť, ale ak sa ukáže, že to Nick bol, sama ho do tej basy pošlem.“ odpovedala Nicol.
„ Nicol, ty ani nevylučuješ, že to on byť nemôže?“ opýtal sa Sam.
„ Sam, niečo ti poviem, keby to bol ten Nick, s ktorým sa poznala úplne na začiatku tak by som to vylúčila, ale tak ako sa Nick dokázal za krátky čas zmeniť.“ povedala Nicol.
„ Dobre, ok to je všetko, poďme rýchlo dnu, o chvíľu bude zvoniť.“ dodal Sam.

„ Čo jej je?“ opýtal sa Dean, Rylie.
„ Kristen, niekto podpálil dom.“ oznámila Rylie.
„ No jasné, veď som tam bol, ale netušil som že je to ich dom. Myslel som, že som na zlej adrese.“ odpovedal Dean.
„ Je to strašné, poslednú dobu je v tomto meste zaznamenaných viac požiarov.“ dodala Rylie.
„ Počul som len o tomto.“ pozrel prekvapene Dean.
„ No bolo ich viac, minulý týždeň zhorel automobilový podnik .“ dodala Rylie
„ Ach, nechcel by som.“ dodal Dean. Okamžite si spomenul na byt do ktorého sa mali spolu so Samom presťahovať. Tá bytovka tiež zhorela.
„Zvláštne.“ pomyslel si.

„ Čakaj !!!!!!!!!!!“ skríkla Nicol a Sam ju potiahol do triedy. „ Fiha, skoro si spadla.“ dodal Sam.
„Títo nestrácajú čas.“ nahlas povedala Ronna. Dean pozrel na Sama, ktorý sa po dlhšom čase opäť usmieval. „ Nemáš dnes večer čas?“ opýtala sa Ronna Deana. „ Prepáč, nie.“ dodal Dean. „ Tak nabudúce.“ usmiala sa na Deana a odišla ku svojej skupinke.
Dean sa usadil na svoje miesto. Až po chvíli zbadal, že tam má položený odkaz. Malý papierik na ktorom bolo napísane. „ Ak chceš svoju peňaženku príď po prvej hodine k žltej lavičke.“
„ Super.“ pomyslel si Dean. „ Niekto si tu robí srandu.“
„ Hovoril si niečo?“ opýtal sa ho Fletcher Zysett. Spolužiak, ktorý sa zjavil pred Deanovou lavicou.
„ Nie, nie, prepáč, ty si?“ opýtal sa Dean, ktorému pamäť na nové mená zatiaľ ešte neslúžila.
„ Fletcher, ešte sme sa spolu nebavili.“ dodal Fletcher.
„ Takže, Fletch, super, príma, ako?“ opýtal sa Dean a snažila sa premýšľať nad čudným odkazom.
„ Dobre, ďakujem, viem, že máš Impalu, auto. Dnes okolo polnoci, čas ešte nie je presný sa budú konať preteky. Takže ak by si mal čas. Môžeš prísť, presne miesto sa dozvieš na internetovej stránke, tu ju máš.“ povedal Fletcher a podal mu papierik s internetovou adresou.
„ Fiha, tu to naozaj žije v tomto meste.“ dodal Dean. „ Mám niečo iné ale do polnoci by som to aj stihol. Paráda, milujem to tu!.“ vykríkol Dean.
„ Počkaj, počkaj ak chceš súťažiť musíš sa zapísať. Na stránke samozrejme.“ oznámil mu prekvapený Fletcher.
„ Dobre, čo môžem vyhrať?“ opýtal sa Dean.
„ Dobrý pocit.“ povedal Fletcher.
„ Takto riskovať nelegálne a získam len dobrý pocit?“ dodal Dean.
„ Jasne, že ide o prachy. Stávky môžeš podať tiež, ak nechceš súťažiť, ale ak chceš, odporúčam prihlásiť sa čo najskôr, miesta sú už len dva.“ dodal Fletch.
„ Diki, porozmýšľam.“ dodal Dean.

Prvá hodina prešla rýchlo. Bola to opäť história a keďže Dean na minulej hodine nebol išiel sa ospravedlniť. „ Sam, gratulujem.“ zašepkal Dean. Sam si ho najprv nevšímal. Sústredil sa na výklad. „ No tak Sammy, hádam sa ešte stále nehneváš.“ šepkal Dean ďalej. Sam sa naňho konečne otočil. „ K čomu?“ opýtal sa. „ No predsa k Nicol. Veľké oko brata ťa stále vidí.“ zasmial sa Dean. Sam si však ironické poznámky Deana nevšímal a snažil sa i naďalej sústrediť.

Po hodine Dean vybehol okamžite von z triedy. „ Žltá lavička, žltá lavička.“ opakoval si. Pred školou bolo žltých lavičiek viac. „ Toto musí byť fakt krutý žart.“ pomyslel si.
Spolu narátal šesť žltých lavičiek. Všetky boli obsadené študentmi. „Tento žart, vyjde niekomu draho.“ zamrmlal. „ Hej ty.!“ zakričal na mladšieho chalana na schodoch. „ Pod sem.“ chalan k nemu pribehol. „ Dám ti týchto 10 dolárov ak pribehneš ku každej žltej lavičke a zakričíš, že je čerstvo namaľovaná.“ oznámil Dean. „ Len to?“ opýtal sa študent. „ Áno, len to.“ odpovedal Dean. „ Dobre, ale najprv mi daj prachy.“ dodal študent. „ Najprv len 5 dolárov to je prémia, zvyšok dostaneš potom.“ oznámil mu Dean. Študent sa rozbehol ku každej jednej lavičke, zakričal, to čo mu Dean kázal. Postupne všetci študenti postavili a začali si prezerať zadné partie tela, či náhodou nie sú poznačený žltou farbou. „ Chcem zvyšok.“ dobehol k Deanovi študent. „ Tu máš.“ podal chlapcovi zvyšných päť dolárov a pomalým krokom sa vybral k žltej lavičke na ktorej predsa len niekto ostal sedieť. Do tváre mu vidno nebolo,. Dean akurát videl jeho vlasy, keďže lavička bola obrátená ku škole chrbtom. Dean rozmýšľal nad tým, tak, že ak sa s ním niekto má stretnúť tak to znamená, že všetci čo odišli od žltých lavičiek to pravdepodobne nebudú a jediný, kto pri žltej lavičke ostal tam práve sedí. Pomalým krokom sa dostal k lavičke a hlasne zakašľal. Chalan, ktorý sedel na lavičke sa k nemu otočil. Dean zbadal svojho spolužiaka Nicka.
„ Dean Winchester, tak predsa si prišiel.“ otočil sa na Deana Nick. Dean stále nemohol uveriť svojim očiam. „ Si prekvapený, že? Nečakal si mňa?“ opýtal sa Nick.
„ Nie, takže predsa si ten koho hľadám a máš moju peňaženku?.“ opýtal sa Dean, ktorý si ešte stále myslel, že je to len náhoda.
„ Mám ju, myslel, som si, že ti to bude trvať dlhšie kým ma nájdeš, hlavne keď som zbadal tých žiakov. Prepáč, za takéto komplikácie. Nevedel som, že bude toľko žiakov vonku.“ dodal Nick.
„ Tak mi ju vrátiš, alebo ti mám kúpiť za to cukríky?“ opýtal sa ironický Dean.
„ Na tvojom mieste by som nežartoval.“ pozrel Nick na Deana. „ Nie som až taký hlúpy a bohužiaľ mojou zlou vlastnosťou je zvedavosť a tu ma asi každý. Tvoj obsah peňaženky, falošné karty, odznaky, a tvoj vek Dean Winchester, si fízel? Pracuješ na prípade okolo mňa? Výborne, nečakal som, že som až taký populárny.“ dodal Nick a pozrel na Deana nie veľmi príjemným pohľadom. Dean bol ešte stále v šoku. Dopadlo to ešte horšie ako si myslel. „ Počúvaj ma, to, že mám falošné karty, to ešte nič neznamená, nie som policajt.“ snažil sa zahovárať Dean. „ Agent tajnej služby?“ opýtal sa Nick. „ Ani to.“ dodal so smiechom v hlase Dean.
„ Jedine, čo je na tom všetkom pravda je môj vek. Tie všetky falošné karty a preukazy sú falošné.“ vyšiel von s pravdou Dean. „ Ak by som bol policajtom alebo členom tajnej služby, tak by ti to neprešlo tak ľahko, už by si o tom vedel kto som a moja misia by pravdepodobne skončila.“ dodal Dean. „ Ako mám vedieť, že neklameš?“ opýtal sa Nick. „ Neviem. Spýtam sa ja teraz niečo. Aký prípad okolo teba?“ opýtal sa Dean. „ Čo?“ ostal šokovaný Nick. „ Neviem, či to na mňa hráš, ale dobre, nechaj to tak, tvoju peňaženku mám, ale viac-menej nenašiel som ju.“ dodal Nick. „ Nenašiel?“ opýtal sa Dean. „ Nie tak celkom, ukradol som ju.“ dodal Nick.
„ Ukradol? Takže ty mi len - tak ukradneš moju peňaženku a tváriš sa akoby nič?!“ zvýšil hlas Dean. „ Kľud!“ zvrieskol Nick. „ Nie tak celkom. Neukradol som ju tebe. Mal by si mi poďakovať. Ukradol som ju pôvodnému zlodejovi.“ dodal Nick. „ Nerozumiem.“ dodal Dean a sadol si k Nickovi na lavičku. „ Na party ležala tvoja peňaženka pravdepodobne na nejakom gauči. Všimol som si ako sa skupinka raperov zhrnula okolo Benxa. Povedal niečo v zmysle toho, že sa ti už ani nevráti. Vraj je to cena za hlúposť. Niečo také spomínal. Nechcel som to nechať tak a tak som mu tu peňaženku jednoducho vytrhol. No a teraz som tu a mám ju ja.“ dopovedal Nick. „ Neznášam ho. To si ešte odskáče.“ dodal nahnevaný Dean. „ Myslíš Benxa?“ opýtal sa Nick. „ Nie ten gauč“ dodal ironicky Dean. „ Fúha, tak to sa zahrávaš so silným kalibrom. Od neho ruky preč. Nenávidím ho tiež. A mám na to aj svoje dôvody. Možno väčšie ako ty.“ dodal Nick. „ Dobre, tu máš tu peňaženku, tajomstvo máš u mňa a samozrejme dúfam, že mi to raz vrátiš.“ hodil Deanovi peňaženku a pobral sa preč.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: 1x07 Peňaženka   28.02.09 22:39

„ Sammy!“ zakričal ženský hlas. Sam sa otočil. Pri okne stala Lil, ktorá ho volala k sebe. Sam pomaly vstal od lavice a sadol si na okennú dosku vedľa nej.
„ Vieš, o tom, že takto ma volá iba brat?“ usmial sa Sam.
„ Jaj, tak to budú asi zlé spomienky, Sammy. Mám bratranca, tiež Sama takže preto. Väčšinou ho tak volám.“ dodala Lil. Sam sa na chvíľku zamyslel. Lil si to okamžite všimla.
„ Tak ako? Už vieš všetko ohľadom Billa a hlavne všetko o Nickovi?.“ opýtala sa Lil. Lil narážala hlavne na tú noc, keď sa počas party rozprávala so Samom a zistila, že Nicol mu niektoré veci ešte nestihla povedať.
„ Všetko viem. Prečo je to tak?“ opýtal sa Sam a Lil ostala zarazená.
„ Čo?“ opýtala sa Lil
„ Prečo práve ja? Správaš sa ku mne až príliš milo. Tvoja partia tiež.“ odpovedal Sam.
„ Sam je to veľmi jednoduché. Keď si prišiel do tejto triedy, hneď som to videla. Mám nos na ľudí. Odkedy si tu Nicol už nie je taká smutná ako bývala predtým. Už sa aj smeje. Je to skvelý pokrok. Nicol mám veľmi rada a viem čo posledný rok prežívala. Si to najlepšie, čo ju mohlo postretnúť.“ dodala Lil.
,, Ale.“ skočil jej do reči Sam. „ Čo môj brat? K nemu príliš zhovievaví nie ste, hlavne nie tvoj frajer.“
„ Tvoj brat, niečo mi na ňom nesedí, nehovorím, že je mi nesympatický, fešák to je, ale tak trochu som aj ovplyvnená Benxom, ten ho neznáša. Tvoj brat si zvolil túto cestu od začiatku. Ronna, Nelly, Evie. Trojica sliepok.“ odpovedala Lil.
„ To teda.“ zasmial sa Sam. „ Stačilo mi ich vidieť raz.“ zasmial sa Sam.
„ Inak počula som o tom nočnom zvonení Nicka.“ dodala Lil. „ Ja toho Nicka raz zabijem.“
„ Je to strašne.“ dodal Sam a pokračoval. „ Dúfam, že to nebude pokračovať.“
„ Aj ja, zvoní tak idem na miesto.“ dodala Lil.
„ Ďakujem za dôveru.“ poďakoval sa Sam.
„ Máš ju mať chlapče. A neďakuj už toľko, stojím pri tebe.“ usmiala sa Lil a pobrala sa ku svojej lavici.

O 7 hodín neskôr, na internáte

„ Zac, nevidel si Sama?“ kričal Dean, ktorý práve vychádzal zo sprchy.
„ Nie, prečo?“ opýtal sa Zack.
„ Potrebujem jeho laptop.“ odpovedal Dean.
„ Ak potrebuješ niečo do školy skoč do knižnice.“ dodal Zac. „ Tam Pc máš a máš to i zadarmo.“
„ Nevedel som, že tam je PC. Ďakujem. Skočím tam.“ povedal Dean a rozbehol sa ku dverám.
„ Inak našiel si už tú svoju peňaženku?“ opýtal sa Zac.
„ Aaa, jasne, bola v aute po sedadlom, nevšimol som si ju.“ odpovedal Dean a zabuchol dvere.
Zack sa za ním rozbehol. „ Hej, prídeš dnes do kotla?Na náš koncert.“ opýtal sa Zac.
„ Jasne, budem tam, no chystám sa i na tie preteky pozrieť, veď vieš.“ oznámil Dean.
„ Si dobre informovaný, aj my tam ideme, takže môžeme ísť spolu.“ dodal Zac
„ Hneď sa vrátim, dohodneme sa.“ zakričal Dean a rozbehol sa dole schodmi internátu.

Dean sa rozbehol tak rýchlo, že omylom narazil do práve prichádzajúceho Waltera. „ Čau Walter, čo z v výletu?.“ Dean reagoval na batoh, ktorý mu pri zrazení sa spadol z chrbta a rozsypal sa. Walter sa zohol a začal veci zbierať. Dean tiež. „ Prepáč.“ ospravedlnil sa Dean. „ Nevadí.“ zamrmlal Walter. Medzi kopec zbytočnosťami na zemi si Dean všimol prskavky.
„ Oslavoval si Silvestra?“ Dean zobral jednu prskavku do ruky a prezeral si ju. „ To sa mi páči, keď nemôže byť Silvester viackrát za rok, tak si ho treba vyrobiť.“ zasmial sa Dean. „ Daj to!.“ Walter vstal a vytrhol Deanovi prskavku z ruky. Dean sa zarazil. „ Knižnica je tam, že?“ ukázal Dean na modré dvere. „ Hej.“ odpovedal nahnevaným hlasom Walter. Dean prešiel okolo knihovničky, ktorá tam dávala pozor. Posadil sa k PC a vyťukal internetovú adresu, ktorú mu v škole napísal Fletcher. Na stránke sa mu objavilo veľké auto a v ňom políčko s nápisom „ Zadajte heslo“. „ Do pekla, odkiaľ mám zistiť heslo.“ pomyslel si Dean. Vybral si z vrecka mobil a vyťukal telefónne číslo. Po krátkom telefonáte heslo naťukal do počítača. Načítala sa mu stránka, ktorá oznamovala čas, miesto ilegálnych pretekov. „ Tu to je.“ pomyslel si Dean, keď zbadal mená prihlásených. Medzi prihlásenými ktorých nepoznal boli aj mená ako Fletcher Zysset , spolužiak, ktorý mu o pretekoch povedal. Taktiež Aaron Skyers, spolužiak, ktorý patrí k bohatej skupinke z triedy. Posledným menom, ktoré zbadal a zasvietilo mu v očiach bolo Oakley Soaps. Skutočné meno Benxa. Presne toho Benxa, ktorý sa mu od prvej chvíle nezdal veľmi priateľský. A taktiež to je ten istý Benx, ktorý mu v prvý školský deň len stroho zakričal, že jeho poškodené auto je daň nováčika a zmizol v dave. No a naposledy sa Dean nedozvedel veľmi dobru správu, vraj mu ten istý Benx ukradol peňaženku a vďaka Nickovi, ktorý mu ju zobral ju má späť. Ktovie, čo by sa stalo, keby tam Nick nebol a peňaženku mu nezobral. V hlave mu vírilo kopec myšlienok. Asi by jeho tajomstvo neostalo tajomstvom. O chvíľu by vedeli skoro všetci, že Dean Winchester nie je len obyčajným študentom v mladom veku ako každý jeden študent na škole. Tým by možno poškodil aj Samovi, ktorý sa naňho pomaly už ani len nepozrie. Našťastie to dopadlo takto i napriek tomu, že je teraz Nickovi dlžný trochu láskavosti. Po tomto krátkom myšlienkovom pochode Dean okamžite naťukal do kolónky nových účastníkov svoje meno a odoslal to. „ Tak teraz sa uvidí, kto z koho Benx.“ pomyslel si.

„ Čau, Zac, nevidel si tvojho spolubývajúceho?“ zjavil sa vo dverách izby Fletcher Zysett spoluorganizátor automobilových pretekov. „ Čau a ktorého hľadáš?“ opýtal sa Zac, ktorý práve obedoval. „ Deana.“ odpovedal Fletcher. „ Hádam nie kvôli pretekom?“ opýtal sa Zac. „ Kvôli tým pretekom som poriadne ani nejedol. Nič iné nerobím, len zháňam tých, čo sa prihlásili a okrem toho som dostal nie veľmi príjemnú smsku od Kristen.“ odpovedal Fletcher. „ Ten chalan ma čoraz viac šokuje. Nie je tu. Išiel do knižnice na PC, ale to bolo asi pred hodinou. A čo sa stalo s Kristen?“ zaujímalo Zaca. „ Vieš čo teraz na to nemám čas, proste nebola veľmi nadšená, keď sa dozvedela, že už nie je miesto pre ďalších pretekárov. To miesto jej Dean vraj ukradol spred nosa. Vieš, čo odkáž mu nech mi okamžite zavolá. Nemôžem sa mu dovolať. Tak, bežím. Maj sa.“ povedal Fletch. „ Počkaj, ona chce pretekať?“ zakričal na Zac na Fletchera, ktorý bol už skoro na konci chodby. „ Áno, totálne sa zbláznila. Takú nahnevanú som ju nezažil vraj si to Dean odskáče. Maj sa.“ zakričal Fletcher a rozbehol sa dole schodmi. „ Kristen a nahnevaná to si neviem predstaviť.“ pomyslel si Zac.

„ Čau Sam.“ objala Sama Nicol. „ Počuj, prepáč, že som ťa tým zaťažovala v telefóne. Mám tu zložku.“ oznámila Samovi. „ Ach nie Nicol, ja ťa vidím rád. Skvelá správa ako sa ti to podarilo?“ opýtal sa prekvapený Sam.
„ Vieš mám nejaké tie kontakty.“ žmurkla na Sama a rozbehla sa do mestskej knižnice. „ Čakaj!“ zakričal Sam a rozbehol sa za ňou.

„ Zac, si tu?“ zakričal vo dverách Dean. „ Dean, mal si návštevu.“ ozval sa Zac. „ Čo, bola tu tá kráska z tretieho poschodia?“ opýtal sa Dean a uškrnul sa. „ Nežartuj, bol tu Fletcher. Viem o tom, že si sa prihlásil. Dean, zbláznil si sa.“ vyčítal mu to Zac. „ Začínaš mi pripomínať môjho trpiaceho brata. Neprevtelil sa náhodou do teba?.“ opýtal sa prekvapený Dean.
„ Dean, nepoznám ťa veľmi dlho, ale môžem povedať, že si fakt dobrý kamoš. A preto by som ťa nerád videl rozlámaného niekde v útese.“ povedal Zac a pokračoval „ Tvoje auto je dosť dobré na to, aby išlo do šrotu.“ zasmial sa Zac. „ Už som sa rozhodol.“ povedal Dean a sadol si na stoličku. „ Ďakujem za radu Zac, ale potrebujem tvoju podporu a ani obavy o môj zadok. Povedz mi niečo viac o tejto akcii.“ dodal Dean.
„ Dobre, koná sa to každý rok. Ide tam o dosť veľké prachy. Hlavne na stávkach zarobíš. Ono nezdá sa to, ale všetci mladí z tohto mesta tam budú určite. Kto sa chce zúčastniť musí niečo vsadiť. Najmenšia suma je 5 dolárov, ak nemáš smola. Stávky až na mieste. Výhra je potom zo stávok samozrejme tí čo sa stavia aj keď vyhrajú nemajú nič.“ Dean mu skočil do reči. „ Tak potom načo stávkujú?“ opýtal sa. „ Skôr len pre zábavu. Aby ten, čo vyhral získal niečo. Všetko sú to tie peniaze stávkujúcich. Správne by sa to ani nemalo nazývať stávky. Ale je to skôr poplatok za vstup. Ale boli mnohí aj takí ktorí prispeli väčším množstvom peňazí. Pre niektoré bohaté decka to nie je problém. Vždy sa to koná v Lawrence v parku Clinton, ktorý je vzdialený od mesta. Pár kilometrov od Topeky. Vždy, ale na inom mieste. Tento krát ako už asi vieš je to v okolí jazera Clinton. Koná sa to už tretí rok a poviem ti, že každým rokom je to ťažšie. Bol som na každom ročníku a poviem ti nie vždy je to sranda. Ešte som nevidel aby ostalo auto po tomto bez škrabanca. Prvý rok boli 4 auta z 8 zdemolované druhý rok to skončilo dosť nepríjemne. Polícia sa o tejto akcii dozvedela a to si odskákalo pár ľudí i z našej školy. Tretí rok vyhral Benx, bola to pecka. Jeden chalan však s autom spadol do jazera takže to veľmi pozitívne nebolo. Čakám, čo bude tento rok. Ale radím ti neisť tam.“ dorozprával Zac a pozrel presvedčivým pohľadom na Deana. „ Inak máš zavolať Fletcherovi. Nemal som ti to hovoriť, ako vidím.“ dodal Zac. „ Dikí Zac, zavolám mu.“ povedal Dean a do ruky si vzal mobil.

„ Sam, poprosím ťa.“ naťahovala sa Nicol za knihou ktorá bola príliš vysoko. Sam jej ju podal. „ Ďakujem Sam. Ta tvoja výška ma raz zabije.“ zasmiala sa Nicol. „ Nie náhodou naopak?“ začudoval sa Sam. „ Nie, myslela som to tak, že hocikedy keď sa na teba pozriem sa mi poriadne zakrúti hlava.“ dodala Nicol a pozrela sa Samovi priamo do očí. Ten okamih bol až príliš dlhý. Sam k nej sklonil hlavu a pobozkal ju jemne na pery. „ Aj teraz?“ opýtal sa. Nicol prikývla a druhý krát ho pobozkala i ona.

„ Vybavené. Inak som sa dozvedel, že nejaká baba ma chce zaživa upáliť.“ oznámil Zacovi Dean. „ A nie hocijaká.“ dodal Zac. „ Nejaká pipka?“ opýtal sa Dean a dodal. „ Akurát viem, že sa vola Kristen.“ „ Dean, ty si sedíš na ušiach? Kristen je tvoja spolužiačka, tá čo ťa odviezla z party.“ povedal Zac a čudne sa pozrel na Deana. „ Do hája, nevedel som, že sa volá Kristen!.“ pozrel Dean na Zaca a pokračoval „ No dobre vedel, ale nenapadlo ma to. Prečo? Veď, pokiaľ viem, nič som jej neurobil. Čo je zač?“ opýtal sa Dean. „ Kristen je super baba. Hocikto by ťa domov v takom stave neodviezol. A hlavne ona, čo ťa nepozná.“ odpovedal Zac. „ Tak prečo má chce zabiť? Už v škole ma ignorovala. Asi kvôli tomu požiaru.“ zamyslel sa Dean. „ Neviem, tiež niečo také prvýkrát počujem o nej.“ dodal Zac. „ Pôjdem asi za ňou. Do čerta kde býva teraz?“ opýtal sa Dean. „ Netuším, ale pravdepodobne bude v country pube jej otca v Big Strings . Tam chodí často. Skús tam.“ dodal Zac.

„ Sme sa na zlom mieste Sam, tu by sa to nemalo.“ zasmiala sa Nicol v Samovom náruči . „ Ako v tých filmoch“ dodal Sam a pohladil ju po tvári. „ Netušila som, že budem k niekomu ešte niečo cítiť Sam.“ usmiala sa Nicol. „ Som rád, že som to zmenil.“ dodal Sam. „ Začínam sa už aj ja cítiť ako v tých filmoch.“ zasmiala sa. „ Povieš mi ako sa ti to podarilo, zohnať ten spis?“ opýtal sa Sam. „ Sestra, mám fantastickú sestru, jej frajer pre políciu pracuje. Takže hračka. Poďme z tade nech nás nepodozrievajú.“ chytila Sama za ruku a ťahala ho preč z knižnice.

Dean nasadol do Impaly a zapol prehrávač. Práve v ňom hral Foghat s piesňou Slow Ride. To však Deana nevyviedlo z miery a ponáhľal sa najviac ako mohol.

O niečo neskôr v Big Strings

Dean práve vychádzal z baru. Slnko práve zapadalo. Na útese s nádherným zapadajúcim slnkom a s výhľadom na údolie sedela Kristen. Na hlave mala veľký hnedý country klobúk, vďaka ktorému je až tak nesvietilo do očí. Dean sa k nej pomaly približoval. Začula kroky a tak sa obzrela, ale svoj pohľad odvrátila hneď naspäť. „ Ako si ma našiel?“ opýtala sa ho.
„ Nebolo to ťažké.“ odvetil. „ Tvoj otec mi v bare povedal, že tu asi budeš.“ dodal Dean. „ Načo si prišiel? Ľutovať ma?“ povedala Kristen.
„ Viem, čo sa stalo s tvojim domom a je mi to ľúto, ale neprišiel som kvôli tomu.“ oznámil Dean a sadol si ku nej. „ Chcel som vedieť, prečo takáto reakcia na mňa.“ povedal jej. „ Taktiež sa poďakovať za ten odvoz.“ dodal Dean. „ Tak to sa ti naozaj podarilo, už je to nejaký ten týždeň. Nič iné som ani nečakala od chalana ako si ty.“ smutne dodala Kristen. „ Prepáč, mal som sa poďakovať skôr, ale najprv som musel zistiť, kto ma odviezol. Už keď sa mi to podarilo som buď nemal čas, alebo si na mňa nereagovala.“ snažil sa presviedčať Dean. „ Dobre a čo teraz? Ak je to všetko čo si chcel môžeš ísť.“ podráždene dodala Kristen. „ Nechcel som ti zobrať to miesto. Ak môžem nejako pomôcť.“ pozrel na ňu. „ Chcem súťažiť len kvôli tomu, že som dopadla takto. Nemáme kde bývať. O všetko sme prišli a tak sa snažím s tým niečo robiť, ale ako vidím všetko je obrátene proti mne.“ so slzami v očiach odpovedala Kristen. „ A čo ak by som súťažil za teba?“ napadlo Deana. „ Prečo by si to robil?“ pozrela naň Kristen. „ Ber to ako kamarátsku pomoc.“ odpovedal Dean. „ To nemôžem prijať.“ reagovala Kristen. „ Ja aj tak nesúťažím kvôli peniazom, mám na to iný dôvod. A ak by si chcela, keďže si máme vždy zobrať so sebou spolujazdca, môžem si vybrať teba.“ zareagoval Dean a pokračoval „ No a nikto nepovedal, že vyhrám, ale aspoň sa o to pokúsim pomôcť ti.“ dodal Dean. „ Asi zmením názor na teba, Dean Winchester.“ reagovala Kristen a dodala. „ Dúfam, že si o mne nemyslíš fakt nič zle, za tie slová, je toho na mňa až príliš veľa v poslednej dobe. Nemala som takto reagovať.“ ospravedlňovala sa. „ Zvládam to, som rád, že môžem pomôcť aspoň takto. Vieš, čo najlepšie bude ak pôjdeš so mnou ešte do kotla, až potom mám v pláne isť na súboj života. Alebo máš niečo iné?“ opýtal sa Dean.
„ Na koncert?“ opýtala sa Kristen. Dean prikývol. „ Dlho som tam už nebola, presvedčil si ma.“ odpovedala a obaja sa pomaly presunuli k Impale.

Dean sedel v kotli. Prostredie bolo príjemne. Pár ľudí sa tam zišlo. Bolo to len pre pozvaných. Kapela Dark Explosion hrala výborne. Ešte krajší hlas mala Rylie, ktorá ho dosť prekvapila. Dean sa nemohol zbaviť myšlienok na pomstu. Hlavne po tom, čo ponúkol svoju pomoc Kristen. Nemohol sa dočkať toho momentu, keď bude sedieť v aute proti Benxovi. Doteraz na to nemal dôvod ale tento krát sa mu naskytla jedinečná možnosť vrátiť mu všetko.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: ...................   13.04.09 17:47

1x08 Preteky

Dean sedel v Impale a pohmkával si melódiu piesne, ktorá práve hrala v aute. Vedľa neho sedela Kristen a za ním Zac. Na to, že ho čakali dosť náročné preteky pôsobil celkom pokojne. „ Mne sa to nezdá.“ ozvala sa Kristen. Dean na ňu pozrel. „ Celé mi to príde blbé, že ideš súťažiť aby si mi pomohol, pokojne môžem ísť aj ja, auto si zoberiem svoje a už len tým mi pomôžeš.“ snažila sa ho presvedčiť Kristen. Zo zadného sedadla sa ozval Zac. „ V takomto stave by sme ťa nepustili pretekať Kristen.“ snažil sa namietať Zac. „ To je pravda.“ pridal sa Dean. „ A jednoducho budeš len spolujazdec, teda ak chceš a to stačí.“ pozrel na Kristen Dean a pokračoval si v pohmkávaní melódie. „ Tu odboč.“ povedal Zac keď zbadal na ľavej strane malo viditeľnú lesnú cestičku. „ Ešte kilometer a sme tam.“ oznámil Zac.
„ Dean pamätaj, že v týchto pretekoch ide o to aby si prežil, nemôžeš za každú cenu chcieť vyhrať aj keď viem, že najlepšie by bolo, keby sa to podarilo už len kvôli Kristen.“ Dean sa na Zaca zhrozene pozrel. „ Dosť, dosť, ďakujem za tieto slová, ale čím ťa viac počúvam tak tým je to horšie. Nechystám sa zomrieť a na takomto mieste už vonkoncom nie.“ dodal Dean. „ A nerobme z toho akčný film, dobre?“ usmial sa Dean.

Cesta sa už konečne začala rozširovať a pred nimi sa črtala obrovská trávnatá plocha s množstvom ľudí, jedlom a hudbou. Dean si vydýchol. „ Tak takúto party som nečakal ! Ide sa žúrovať !“ zakričal Dean a vystúpil z auta. Kristen a Zac sa na seba so smiechom v očiach pozreli. Na obrovskej trávnatej ploche stálo množstvo automobilových vozidiel. Okolo nich bolo množstvo obrovských hudobných reprákov rozmiestnených okolo celej plochy. Tancovalo sa skoro všade dokonca i na autách. Celé to vyzeralo ako jedná obrovská techno party. Dievčatá sa tam premávali v bikinách a bolo im jedno, že je už dávno jeseň a práve v tejto oblasti jazier o dosť väčšia zima ako priamo v meste. Skoro každý, kto tam bol mal v ruke pivo alebo iný alkoholický nápoj. „ Čau Dean.“ pozdravil sa Fletcher. „ Už sme ťa čakali.“ podal Deanovi ruku na znak pozdravu. „ Zažil som toho už veľa, ale takúto party ešte nie.“ povedal celý bez seba Dean. „ A to ešte nie je všetko. Zabáva sa ešte poriadne ani nezačala!“ dodal Fletcher, keď práve spolu prechádzali okolo pultu so stávkami pri ktorom stalo mladé dievča. Fletcher na ňu pozrel a povedal. „ To je v pohode, on súťaži.“ dievča sa usmialo. Pomalým krokom prešli okolo pultu až k stolu s občerstvením. „ To si financoval ty?“ opýtal sa prekvapený Dean. „ Nie, každý niečo doniesol a vznikol tento stôl. Jedine, čo som kupoval boli sudy piva, ale to je v pohode.“ odpovedal Fletcher. „ No takže Dean, keďže si tu ešte ani raz nebol tak len jednoduché pokyny. Preteky začínajú presne o hodinu. Neradím ti piť, takých sme tu už mali a nedopadli dobre.“ zasmial sa Fletcher. „ No, tak to bude ťažké, ale budem sa snažiť.“ dodal Dean. „ Len sa prosím nestrať nikde, takých desať minút predtým aby si prišiel k tamtomu pultu a samozrejme aj so spolujazdcom. Hádam nejaká pekná baba. Raz sme tu mali jedného na chalanov a predstav si ten mal najkrajšiu babu a nakoniec sa zistilo, že to ani nebola baba.“ vtipkoval Fletcher. „ Mám otázku.“ dodal Dean. „ Aká je cesta? Kam prídem a čo, ak sa mi niečo stane?“ Fletcher sa usmial. „ Pokoj, cesta je okružná, ak sa to tak dá nazvať okolo celého jazera, je vyznačená červenými značkami, ktoré svietia, to uvidíš, o to sa neboj. Dostaneš sa presne tu, kde sme i teraz. A stať? O to sa neboj na každých dvesto metrov máme najmenej piatich ľudí, ktorí tam stoja plus ešte nejakí dobrovoľníci, ktorí chcú vidieť preteky priamo z miesta.“ potľapkal Fletcher Deana po pleci a zmizol v dave. „ Tak čo kamoš, už vieš pravidla?“ zjavil s a pri ňom Zac spolu s Kristen. „ Tu ste, no, už niečo viem, ideš do toho Kris?“ Dean odpovedal a pozrel na Kristen. „ Idem. Nejako to už prežijem, ale najviac je mi ľúto tvojho auta.“ pozrela Kristen na Deana. Dean sa zamračil.

„ Nicol, nie je ti zima?“ opýtal sa Sam a pri tom pil pivo. „ Ani nie, v pohodke.“ odpovedala Nicol. Zrazu sa zadívala dopredu a pozrela na Sama. „ Aha, pozri, tam je tvoj brat a ak dobre vidím tak je tam s ním i Kristen.“ Sam sa pozrel na miesto, kde ukazovala Nicol. „ Aha fakt, to je tá baba, čo ho odviezla domov.“ skonštatoval Sam. „ To bola Kristen?“ prekvapilo to Nicol. „ Čo tam robia spolu?“ opýtala sa Nicol. „ Netuším.“ odpovedal Sam. „ Počuj Sam nechcem sa ti do toho miešať, ale konečne by ste si mohli s bratom už tie nezhody vyriešiť.“ snažila sa ho presvedčiť Nicol. „ Nie je to také ľahké, vieš môj brat sa potrebuje hrať na Supermana, ktovie, čo dnes vyvedie. Inak ani sa nečudujem, že je tu. On nemôže na akcii takéhoto druhu chýbať.“ dodal trpko Sam. „ Proste všade, kde sa len pohnem je.“ Nicol naňho smutne pozrela a dodala. „Vieš čo, presuňme sa už cez ten pult. Asi stavím na Benxa. Je to jediný pretekár o ktorom viem, že tu bude.“ pomaly sa obaja presúvali až k pultu. Dievča, ktoré stalo pri pulte im podalo kartičky na ktorých boli napísane čísla a mená súťažiacich. „ Nemusíte, hoďte tam napríklad trojku, veď je to jedno aj tak nič nevyhráme.“ povedal Sam a podal jej bankovky. „ Počkaj Sam, chcem vedieť kto súťaži.“ Nicol sa pozrela na zoznam pretekárov. Po chvíli ostala šokovaná. „ Ach, to sa ti nebude páčiť.“ pozrela zarazene na Sama. „ Čo sa stalo?“ opýtal sa Sam a zobral jej z ruky kartičku. Pozrel na mená pretekárov a ostal zarazený. „ Aspoň vidíš akého mám chorého brata.“ pozrel na Nicol. „ Neviem, či tu ostanem nemienim sa pozerať, ako sa zabije. Pochybujem, že o tomto, vie niečo viac.“ rozprával nahnevane Sam. „ To netuším Sam, ale možno to nebude až také zle, ako si myslíš.“ dodala Nicol. „ To, že je strelený to viem, ale jedine, čo mi nejde do hlavy je to, že prečo sa dal na niečo takéto?“ kládol si otázku Sam. „ Nepoznám tvojho brata, ale možno má predsa len dôvod, možno to treba len pochopiť a už by bolo načase sa aj s ním zmieriť Sam.“ povedala Nicol.

„ Lil zlato!.“ zakričal na priateľku Benx. Lil sa pozdravila svojim kamarátkam a pribehla k Benxovi. „ Pôjdeš mi za spolujazdca, miláčik?“ opýtal sa jej a milým pohľadom na ňu pozrel. Lil sa netvárila príliš nadšene. „ Veď vieš, že som mal minulý rok šťastie, len vďaka tebe, zlato.“ snažil sa ju obmäkčiť. „ Ok!“ súhlasila Lil. K Benxovi pribehli jeho traja kamaráti. Jeden z nich sa ozval. „ Hej Benx, čo dnes im to opäť ukážeš, ako sa jazdí?!“ zakričal jeden z nich cez hlučnú hudbu. „ Jasné brácho, zvlášť tomu magorovi.“ odpovedal Benx. „ Komu?“ opýtal sa ďalší z kamarátov a podal mu plechovku piva. „ Dík, no predsa tomu Deanovi na tom šrote. Ten ešte takúto jazdu nezažil.“ zasmial sa Benx a spolu s ním i jeho kamoši. „ Hádam tomu chlapcovi nechceš nič urobiť.“ ozvala sa znepokojene Lil. „ Len to, čo si zaslúži.“ odpovedal Benx sa ďalej sa na tom zabával. „ Vieš čo Benx , tak si strč tu svoju super karu niekam a môžeš si ihneď nájsť novu spolujazdkyňu. S tebou nejdem nikam.“ protestovala Lil a otočila sa mu chrbtom. „ Čo ti zase vadí? Opäť obraňuješ toho svojho Deana! Stoj!“ zakričal za ňou Benx. „ Nikoho neobraňujem, ale mal by si už niekoho iného hľadať, pochybujem, že niekoho nájdeš, máš málo času a snáď rovno aj pohrebnú službu si môžeš zavolať.“ odpovedala Lil. „ To by si bola prekvapená, nájdem si stokrát lepšiu babu, ako si ty!“ zakričal rozzúrený Benx. „ Kašli na ňu.“ ozval sa jeden z jeho kamošov.

BENX pri hádke s Lil

„ Čo sa deje?“ pribehla Mel k Lil. „ Videla som vašu hádku. Stalo sa niečo?“ opýtala sa Mel. „ Benx ma poriadne začal štvať. Jediné, čo počúvam v jeho rozhovoroch je Dean, Dean a Dean a nejaká daň nováčika, či čo. Ide mi to na nervy už.“ odpovedala Lil. „A čo mu už úplne hrabe?!“ skočila jej do toho Mel. „ Kašli na neho sám príde za tebou.“ dodala Mel.

„ Aaron Skyers. Ďalší pretekár, ktorého môžeš poznať. Je v našej triede. Pozri tam. Tam stojí. Stačí sa neho pozrieť a vidíš ten záujem to vyhrať.“ vysvetľovala Deanovi Kristen. „ Jasné jeho poznám. Celkom v pohode chalan. S ním som sa už bavil na začiatku roka.“ pozrel na Aarona Dean. „ No ak to berieš tak, bavil sa s tebou len preto, že jeho priateľka Evie, vieš tá černoška z top trojky báb na našej škole ťa berie. Nič iné.“ snažila sa ho dostať do obrazu Kristen a pokračovala vo vysvetľovaní. „ Je to povrchný hlupák. Predstav si, že jeho priateľka Evie, chcela ísť na zosvetlenie kože, len kvôli tomu, že on ľudí tmavej pleti veľmi nemusí.“ Dean sa zasmial. „ Žartuješ?!“ opýtal sa a smial sa ďalej. „ No ja to myslím úplne vážne.“ odpovedala Kristen. „ Ako to nakoniec dopadlo?“ opýtal sa Dean. „ Vieš, že ani neviem. Michael Jackson sa z nej nestal, takže asi dobre.“ dodala Kristen a obaja sa začali smiať.
Dean pozrel na hodinky a skonštatoval, že by sa už aj pomaly mohol premiestniť so svojim autom ku štartovacej ploche. Začiatok pretekov sa už pomaly blížil. Dean si nebol celkom istý. Toľko varovaní za tento večer ešte nepočul. Ľudia sa už pomaly začali presúvať k štartovacej ploche. „ Ideme.“ povedal Dean a spolu s Kristen nasadli do Impaly. Zac stihol ešte na Deana zakričať a popriať veľa šťastia. Dean sa autom sa pomaly presunul k ostatným súťažným pretekárom. Zaparkoval a obaja z auta vystúpili.
Pri Deanovi sa zastavil Fletcher. „ Tak ako, pripravený?“ opýtal sa. „ Jasne, idem do toho, inak Kristen je mojim spolujazdcom.“ oznámil mu Dean. „ Čauko, Kris, okey, som prekvapený, ešte pred pár hodinami som si myslel, že ťa chce zabiť, ale dobre, ak je toto jej taktika.“ žartoval Fletcher. Dean sa porozhliadal všade, kde sa len dalo. Započul ako moderátor celej akcie práve cez diktafón oznámil ešte desať minút do začiatku pretekov. Dean po svojej pravej strane zbadal Benxa, ako sa hýbe do rytmov hudby a vyhlasuje, že dnešné víťazstvo venuje všetkým, ktorí ho podporia. Na ľavo videl Aarona, ktorý sa práve bozkával so svojou priateľkou. Všimol si aj ostatných súťažiacich, ale nikoho z nich nepoznal. Jeden bol až príliš vysoký a za spolujazdca mal babu s hrdzavými vlasmi. Ďalší vyzeral tak sústredené, že Deanovi po chrbte prebehol mraz. Neskôr započul Benxa, ako vykrikuje na dav zabávajúcich sa ľudí, že víťazstvo je dnes jeho. V tom okamihu zbadal Sama. Sam stal v dave a uprené sa na Deana díval. V očiach mal niečo zvláštne. Ako keby to ani nebol Sam. Pri ňom hneď spoznal Nicol a stala tam aj Lil s Mel. „ Dean drž sa!“ zakričala Rylie spolu s rockovou skupinou z jeho triedy, medzi nimi bol aj Zac, ktorý si ho fotil. Deana napadlo, či si ho chce zaznamenať ešte pred smrťou, ako živého. Dean si zrazu všimol, že medzi súťažiacimi je aj jedna žena.
„ Kto je tá ženská?“ opýtal sa Kristen. „ Lena Newton a máme veľký problém.“ odpovedala Kristen a zatvárila sa dosť nešťastne. „ Je dobrá?“ opýtal sa prekvapený Dean a sledoval ako Lena nasadá do svojho čierneho Ferrari. „ Pekelne dobrá, minulý rok tu nebola, netuším prečo. Ale po iné roky vždy vyhrala. Nevedela som, že súťaži. Pokiaľ viem nebola na zozname.“ prekvapivo sa pozrela na Deana Kristen. „Vieš čo, opýtam sa, pre informáciu.“ oznámila Kristen a vyparila sa niekde v dave.
Dean si zatiaľ všímal ostatných a hlavne ich bezchybné autá. Benx mal žlté Lamborghini. Nebolo pochýb o tom, že tento človek sa dosť pochybuje na hrane zákona. K bohatým študentom nikdy nepatril a takéto auto by si dovolil jedine, keby vykradol banku. Veľký rozdiel bol medzi ním a Aaronom. Aaron sa medzi tých najbohatších zaradoval vždy. Červené Porsche s ktorým súťažil sa k nemu hodilo neuveriteľne. Keď sa Dean pozrel na Fletchera a jeho auto, hneď si uvedomil, kto asi má a nemá rozum a kto sa chce len predvádzať. Fletcher mal Jeep. Bol poistený veľkým čiernym Jeepom, ktorý sa celkom ešte na takéto preteky hodil. Dean síce trasu nemal možnosť vidieť, do posledných chvíľ bola utajená, ale keď sa pozeral na perfektne autá ostatných, v duchu si pomyslel, že to nemôže byť nič náročne, ak si tam niektorí zobrali autá, ktoré sa skôr hodia do súťaže o najkrajší model auta. Kristen sa už pomaly vracala späť, keď si Dean opäť všimol Samov zvláštny pohľad a zároveň aj hnev. „ Mám to, tá Lena nesúťaží, prišla už po uzávierke, ale chce sa zúčastniť, ale nepriamo, hádaj ako?“ oznamovala mu celkom natešená Kristen. „ Netuším, spolujazdec?“ hádal Dean. „ Presne tak, Benx si ju zobral ako spolujazdca.“ odpovedala Kristen. „ Je tá cesta o ničom, pretože ako sa pozerám na tie autá, tak sa mi zdá, že to by nemal byť problém zvládnuť ju, čo ty na to?.“ opýtal sa Dean. „ Je rovná to je hlavne, žiadne terénne preteky, ide aj dosť o rýchlosť, ale aj o to aby si človek dával pozor. Je dosť úzka a dosť veľa zákrut. Vždy to tak bolo. Takže autá majú v pohode, jedine vtedy to je problém ak spadnú z cesty.“ oznámila mu Kristen.
Dean sa zase obzeral všade okolo. Moderátor už ohlasoval posledné minúty do začiatku. Práve ohlásil mená všetkých súťažiacich a poprosil ich, aby si všetci už postupne nasadli do svojich áut. „Tak poďme na to.“ povedal Dean.

Naposledy upravil Kaja dňa 14.04.09 1:26, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: ...................   13.04.09 17:48

Všetky autá sa postupne premiestnili na svoje pozície. Na pravej strane Deanovej Impaly bol Benx. Na ľavej strane nebol nikto. Dean bol celkom na kraji. Ako prvého prečítal moderátor Deana a spolu s ním i poprosil, aby sa spolujazdec dostavil na svoje miesto. Počas potlesku sa musela Kristen presunúť pár metrov a nasadnúť do auta. „ Prežila som to.“ vydýchla si v aute Kristen. Ďalej nasledovalo predstavenie Benxa, ku ktorému si sadla Lena. Aaron mal za spolujazdca svoju priateľku Evie. Na rad prišli dvaja úplne neznámi súťažiaci, ktorých Dean nepoznal. No a nakoniec Fletcher, ktorého predstavili ešte aj ako organizátora, ktorý sa chce len trošku zabaviť. Zrazu sa do kroku dala baba, ktorú si Dean okamžite všimol. Nemohol uveriť vlastným očiam. Bola to Belinda. Čiernovlasá modelka a zároveň i spolužiačka, ktorú tak akurát stretol na party v bare a o niekoľko dni neskôr ju i viezol na aute, keď sa jej vlastné pokazilo. Okamžite ju spoznal. „ Prečo robí tá baba spolujazdca Fletcherovi?“ zaujímalo Deana. „ Belinda? Vždy mu robila spolujazdca pokiaľ viem.“ ozvala sa Kristen. „ Uniklo mi niečo?“ prekvapilo Deana. „ No nie, ale väčšinou robia spolujazdcov partnerky, je to normálne.“ odpovedala Kristen. Dean si to hneď uvedomil a dal si to dokopy. Takže Belinda je frajerka Fletchera. Dean sa na ňu pozrel, ako nasadá do auta a pobozkala Fletchera. Zdalo sa mu čudné, že práve ona je jeho frajerkou. Ako keby mu unikali podstatné veci, ktoré sa deju okolo neho. Je v triede o ktorej skoro poriadne nič nevie a najhoršie na tom je to, že už ani so Samom si nemôže byť istý. Už mu unikajú aj tie najdôležitejšie momenty, ktoré sa deju okolo Sama. A to len kvôli tomu, že... A práve pri tejto myšlienke sa zastavil a uvedomil si, že mu niečo rozpráva Kristen. „ Dean, Benx ti chce tuším niečo povedať.“ ozvala sa. Dean sa zrazu prebral zo svojich myšlienok a pozrel sa smerom k Benxovi. „Hej sráč, dnes sa pozeraj dosť dobre na cestu, pretože ak nebudeš dávať pozor, tak obídeš s riadnymi škrabancami.“ oznámil mu Benx. Dean sa neho pozrel a odpovedal. „ Tým si nebuď taký istý. Vrátim ti to aj za tu peňaženku.“ ozval sa nahnevaný Dean. „ Ach, len sa nerozplač. Takže už sa ti bol Nick vyplakať na ramene a podal ti super informácie o tej peňaženke?“ zasmial sa Benx. „ Úbohý zlodej!“ zakričal Dean. „ Kristen, radil by som ti vystúpiť skôr, pretože ten chudák ani nevie, čo je to volant.“ ozval sa Benx. Kristen bola veľmi prekvapená z neznášanlivosti Deana a Benxa.

Belinda prechádza okolo áut až k Fletcherovi

„ Vidíš to, čo aj ja Lil?“ ozvala sa Kaylyn. „ Tvoj Benx tam má Lenu.“ Lil vyzerala dosť naštvane. „ Nech si tam má koho len chce! Kašlem na neho.“ ozvala sa Lil. „ Inak mohli by ste sa už prezradiť konečne.“ pozrela Lil na Sama a Nicol. „ Čo?“ prekvapene pozrela na Lil Nicol. „ Ale, čakala som viac úprimnosti. Hejže, už spolu chodíte? Teda je to na vás tak vidno, že sa to nedá tajiť.“ oznámila im priamo Lil. „ No Nicol, asi by sme to mohli už prezradiť.“ ozval sa Sam. Nicol sa pridala. „ Áno Lil, všimla si, si to dobre. Pred tebou nič neostane utajené.“ zasmiala sa Nicol. „ Tak to musíme osláviť, ja som to vedela decká! Nabudúce žiadne tajnosti.“ usmiala sa na nich spokojná Lil.

Na štartovaciu plochu sa postavilo veľmi pekné mladé dievča. Moderátor práve ohlasoval minútu do začiatku. „ Takže, budeš počuť tri, dva, jedna a na výstrel vyraz. Ok?“ oznámila mu Kristen. „ Ok! Neboj, nič sa ti nestane.“ ubezpečoval Dean Kristen. „ Ten sa môjho autá ani len nedotkne.“ narážal ďalej na Benxa. „ To dúfam.“ vzdychla si Kristen. Dean už pomaly začal štartovať, aby rozbeh nebol až taký ťažký. Zdalo sa mu to neuveriteľné. Preteky na strednej škole, ktoré možno vo svojom normálnom veku zmeškal a teraz sedí v aute a čaká na výstrel a nie niekde v dome so svojimi deťmi, ako sa už aj možno v jeho veku hodí. Hneď od tejto myšlienky odišiel. Zrazu započul výstrel a na plyn pritlačil najviac, ako vedel. Cesta bola zo začiatku úplne rovná, žiadne zatáčky. Všetci vyrazili naraz. Zdalo sa mu, že je až príliš vpredu oproti ostatným, ako keby sa ostatní šetrili na koniec. Asi pol kilometra šiel stále rovno a vždy sa s ním o prvé miesto striedal buď Aaron alebo Benx. Všimol si za sebou Fletchera a ostatných dvoch pretekárov. Prvá odbočka bola naľavo a po okrajoch cesty vždy postávali študenti a povzbudzovali. „ Super, len tak ďalej!.“ zakričala Kristen. Cesta pomaly stúpala. Dean viedol, ale na krk mu vždy dýchali Aaron s Benxom. Silná zákruta, ktorá stále stúpala. Dean to ledva stočil. „ Do kelu!“ zakričal Dean. „ Čo je?“ opýtala sa vystrašene Kristen. „ Nič, len mám pocit, ako keby mi praskla pneumatika.“ odpovedal Dean, ale stále pokračoval v ceste. „ Je to len pocit, planý poplach, možno.“ ukľudňoval nie veľmi natešenú Kristen. Po okrajoch cesty bolo červené vyznačenie, ktoré určovalo smer cesty. Konečne sa tá ťažká zákruta skončila a cesta viedla opäť priamo. V pätách mu bol stále Aaron s Benxom. Asi kilometer išiel priamo. Celá cesta bola položená dosť vysoko. Výhľadom sa dalo pozorovať celé územie jazier. Ľudia natešené tlieskali. Cesta opäť začala stúpať. Kristen si všimla, že za ním je už len Benx. Cestá stúpala a Benx ich už pomaly dobiehal. „ Idiot!“ zakričal od hnevu Dean. Obe autá boli asi na rovnakej línii. V tom sa nečakane Benxovo auto začalo tlačiť na Deanovu Impalu. „ Do pekla, veď od nás vytláča!“ zvrieskol Dean. Nárazy boli dosť silné. Dean sa to snažil koordinovať, ale nebolo to ľahké. „ Mám pocit, že nás vytlačí z cesty.“ snažil sa pokojne hovoriť Dean. Deanovi sa konečne podarilo predbehnúť ho. Ale v tom ho Benxovo auto začalo tlačiť zozadu. Zákruta už pomaly končila. Nasledovala však rozdvojená cesta. Dean poriadne pritlačil na plyn. Ale vedenie sa mu nepodarilo prebrať. Benx sa opäť dostal na rovnakú líniu s Deanom. Opäť začal narážať do Deanovej Impaly. Cesta sa už rozdvojovala, ale Benx svojim autom narazil do Deanovho tak, že ho úplné vytlačil z cesty na ktorú sa dostal a odrovnalo ho to až na cestu po ktorej ísť nemal. „ Tak to mu vyšlo, úbožiak!“ zakričala Kristen. Benxovo auto bolo asi 10 metrov ďalej od Deanovho. Benx sa však ale neotočil a začal narážať do Deanovho auta opäť. „ O čo mu do pekla ide?!“ zvrieskla Kristen. „ Myslela som, že bude pokračovať v ceste.“ začudovala sa Kristen. Dean sa snažil nárazom Benxovho auta vyhnúť. „ Nevieš o nejakej skratke?“ opýtal sa Dean. „ Asi to neotočím, stále nás chce prevrátiť.“ oznámil Dean. „ Neviem, ale ak sa ani Benx neotočil, tak možno predsa len tá skratka bude.“ snažila sa upokojiť Kristen. Dean sa opäť dostal dopredu. V tom si všimol, že Benxovo auto zastalo. Z auta vystúpila Lena. Dean pokračoval v ceste, bral to ako dosť dobrý náskok. „Vieš, čo, otočme sa.“ Dean skrútil volant a celé to otočil naspäť, aby sa dostali späť na správnu cestu. V tom z auta vystúpil Benx a zbraňou mieril na Deanove auto. Dean si to ani poriadne nestihol uvedomiť a zo zbrane vyšiel výstrel, ktorý našťastie trafil len spätné zrkadlo. „ Preboha, on je šialený! On sa zbláznil!“ kričala vyľakaná Kristen. Dean opäť otočil volantom. Všimol si ako Benx nasadá do auta, lenže on to neotočil a nerobil to kvôli víťazstvu, hneď napadlo Deana. „ Do pekla on nás chce zabiť!“ zvolal Dean. Benx mu bol opäť s autom v pätách. Dean pridával rýchlosť najviac, ako vedel. Benx do autá narážal. „ Chcem vystúpiť!“ kričala Kristen. „ Nie teraz nemôžeš!“ presviedčal ju Dean. „ Ale ja chcem! Veď nás zabije!“ bola si istá Kristen. Cesta sa čím ďalej tým viac zužovala. „ Skôr nás zabije, ak zastaneme!“ kričal Dean. Nasledovala opäť obrovská zákruta, ktorá sa stáčala okolo skaly na pravej strane a na ľavej strane nebolo okrem, menšej priepasti nič. Benx ich s autom úplne pritlačil až k oploteniu. „ Vystúp!“ kričal na Kristen Dean. Benx cúvol s autom o pár metrov dozadu, naštartoval ho a opäť do Impaly narazil. Toto zopakoval ešte raz. V poslednej sekunde sa podarilo Deanovi vystúpiť. Prikrčil sa k zemi. Jeho Impala sa však s Kristen rútila dole trávnatým kopcom a nakoniec narazila silne do stromu. Benx z auta vystúpil a zbraňou stále mieril na Deana. Dean si to všetko ani nestihol uvedomiť. Jeho Impala narazená v strome spolu s Kristen, ktorej sa nepodarilo vystúpiť. A on ktorý tam stoji zočí - voči Benxovi.
„ Si šialený psychopat!“ zakričal z posledných síl na Benxa Dean. „ Ktovie, či si ju aj nezabil, zavolaj okamžite záchranku!“ kričal z celého hrdla. Benx však nereagoval a mieril na Deana. „ To urobím až potom, čo si to odskáčeš!“ ozval sa Benx, ktorý stále mieril na Deana. „ Do pekla, tak to urob rýchlo ty zbabelec! Si úplný psychopat. Nemáš k tomu ani najmenší dôvod zabiť ma.“ rozprával Dean. „ Chceš vedieť dôvod? Chudák.“ dodal Benx a pomaly sa približoval k Deanovi. Dean pokojne vstal. „ Som zvedavý, opäť len tá tvoja daň nováčika. Nič iné nemáš.“ ozval sa Dean. „ Ale mám. Preveril som si tvoje záznamy. A takých hajzlov, ako si ty neznášam. Toľko obvinení, som ešte nevidel. Nebolo by to nič výnimočne, keby nebo išlo o vraždy a keby si sa tu zrazu neobjavil a nepomáhal ti Nick. A ešte k tomu vráv máš niečo s mojou frajerkou a a to stačí na to aby som ťa zabil. Najprv som tomu neveril, keď mi to jeden z mojich kamošov oznámil, ale keď som sa dnes s ňou kvôli tomu, že ťa obraňovala pohádal, tak som tomu už uveril. A nesnaž sa z toho dostať, z toho sa tak ľahko nedostaneš.“ dopovedal Benx. „ A čo tá peňaženka a moje auto, už vtedy si vedel o mne, to čo je úplný nezmysel?“ zaujímalo Deana. „ Nie, bol si mi len nesympatický. A nielen mne. To, čo som sa dozvedel, o tebe bolo až potom, keď mi Nick ukradol tvoju peňaženku. Vrah k vrahovi sadá.“ odpovedal Benx. „ S tvojou frajerkou nemám, nič, poriadne som sa s ňou ani len nerozprával.“ povedal Dean. „Tak potom ako je možné, že mi jeden z mojich kamošov povedal, že ťa s ňou videl. A ona ťa ešte aj dosť obraňuje. Nejde mi to do hlavy.“ ozval sa Benx. „ Neviem, možno ťa chcel naštvať. Nič s ňou nemám. Ver mi.“ presviedčal ho Dean. „ Sklapni. Svojim kamošom verím. O jedného idiota na svete menej.“ dopovedal Benx a so zbraňou v ruke mieril na Deana.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: ..................   17.05.09 2:23

1x09 – Nickove tajomstvo

Benx mieril na Deana a všetko nasvedčovalo tomu, že tak jednoducho sa Dean z toho nedostane. V tom sa nečakane spoza krikov zjavila mužská postava, ktorá na Benxa skočila a snažila sa mu zobrať zbraň. Dean okamžite spoznal Nicka. Súboj trval krátko. Nickovi sa to podarilo a Benx ležal nehybne na zemi. Spoza kríkov vybehla aj Benxova spolujazdkyňa Lena, ktorej sa našťastie podarilo ešte pred šialenou jazdou vystúpiť. Nick zbraň Benxovi vytrhol a namieril ňou na Benxa. „ Tak zabi ma ty vrah!“ zakričal Benx, ktorý ležal na zemi. „ Takú radosť ti neurobím.“ odpovedal Nick. Vtom Benx vstal zo zeme a začal utekať. Nick na neho mieril, ale nevystrelil. Benx sa stratil za zakrútou „ Och nie, volajte sanitku, Kristen je v tom aute!“ zakričal Dean a utekal k svojmu autu, ktoré bolo narazené v strome. Lena okamžite vybrala mobil a snažila sa zadať lokalitu v ktorej sa práve nachádzali, aby ich záchranka našla. Nick sa rozbehol za Deanom.
„ Je tu zapadnutá a nie je pri vedomí. Pomôž mi Nick, treba ju vybrať.“ povedal Dean a snažil sa vytiahnuť zapadnutú Kristen z auta. Nickovi sa podarilo odtiahnuť sedadlo a spolu s Deanom pomaly Kristen z auta vytiahli. „ Sanitka je už na ceste.“ pribehla k ním Lena. „ Len aby prišli v čas.“ dodal Dean.

O týždeň neskôr.

Dean, každý jeden deň v ktorom vkročil do areálu školy čakal na Benxa. Ale neúspešne. Ten sa tam celý týždeň po tomto incidente ani len neukázal. Dean sa tomu nečudoval. Týždeň po tom, čo sa stalo, musel riešiť množstvo škôd. Jeho Impala bola veľmi v zlom stave a tak ju okamžite poslal do opravovne. Jeho cesta do školy bola čoraz viac nepríjemnejšia. Kristen sa celý týždeň z nehody zotavovala. Prvé dva dni bola veľmi v zlom stave až kritickom, ale neskôr sa jej stav zlepšil . Všetci vinili z tejto nehody Deana, pretože nedokázali pochopiť, ako je možné to, čo sa stalo. Lena z miesta nehody neskôr zdupkala a ako veľmi dobra známa Benxa by ho nikdy z takejto nehody neobvinila. Jediným svedkom bol Nick, ktorému v triede nik neveril. A už len kvôli tomu sa Dean nesnažil vysvetľovať, čo sa stalo a nechal to tak. Okrem toho Benx utiekol a celú túto vec mohol vyvrátiť hocijakým výmyslom, vraj sa po tomto incidente na svojom aute dostal až k cieľovej rovinke a všetkým oznámil, že mal menšie problémy s autom na ceste. Po tomto sa už však v škole neukázal. Celý týždeň v škole sa niesol v duchu Aarona Skyersa, ktorý tieto preteky vyhral. Na chodbách mu študenti gratulovali a on ich veselo všetkých pozýval na party vo svojom dome. Dean navštívil Kristen párkrát v nemocnici. Mal smolu pretože sa mu podarilo prísť vo chvíli, keď tam bol i jej otec, ktorý mu poďakoval za záchranu, pretože celé to bolo vysvetlené tak, že ona si jeho auto požičala a táto nehoda sa jej stala pri skúške. Nikto sa nemohol dozvedieť, že v meste sa konali nelegálne preteky. No však žiaci, ktorí boli zasvätení do celej tejto súťaže sa dozvedeli o tom ako o nehode, pri ktorej to bola Deanova chyba. Dean si však jedine vyčítal to, že Kristen prosil aby s ním na tieto preteky išla a dovolil jej sadnúť si vedľa neho, aj napriek tomu, že vedel, že tieto preteky sú veľmi nebezpečné a namiesto toho, aby jej pomohol vyhrať peniaze sa mu podarilo ju skoro zabiť. Aj napriek tomu, že to zapríčinil Benx. Dean si to neustále vyčítal. Nicka, ktorý mu zachránil život v škole celý týždeň nevidel. Netušil, prečo sa tam neukázal, ale chcel sa mu hlavne poďakovať za záchranu jeho života. No a nakoniec tu bola Lil, ktorá sa tiež celý týždeň neukázala v škole. Dean začal mať pocit, že jej Benx niečo urobil. Už len kvôli tomu, čo si o nich dvoch s Deanom Benx myslel. Dean sa snažil neriešiť to, prečo Benxa niečo takéto napadlo a taktiež nechápal z kadiaľ takúto hlúposť môžu mať. S Lil nebol veľmi dobrý kamarát a taktiež sa jej vyhýbal, keďže väčšinu času trávila s Benxom a toho Dean od začiatku nemusel, alebo lepšie povedané Benx nemusel jeho.

Dean ležal na posteli v izbe a rozmýšľal nad tým, ako je možné, to všetko, čo sa stalo. Myslel si, že škola bude oproti jeho minulého životu to najbezpečnejšie miesto na aké môže natrafiť. Mýlil sa. V tom sa otvorili dvere a do izby vošiel Zac. „ Doniesol som nejaké pivo.“ oznámil. Zacova nálada nebola o nič lepšia. Veľmi ho mrzelo, čo sa stalo Kristen. Dean nepovedal ani slovo. „ Povedz niečo Dean.“ pozrel na neho Zac. Dean si sadol. „ Čo chceš počuť? Že ma to strašne mrzí a že keď si ma od toho odhováral nemal som tam ísť? Áno mrzí ma to a veľmi, ale už s tým nič neurobím, zničil som skoro niekomu celý život a najradšej by som tu už ani nebol.“ pozrel na Zaca a oprel sa späť o vankúš. „ Nie to som nechcel počuť Dean. Ja len, aby si prehovoril a nebol tak ticho. Ja mám Kristen veľmi rád, hneval som sa, že si ma nepočúval, ale jednoducho asi to tak malo byť. Malo sa to stať. A jedine, čo by si mi mohol povedať je to, čo sa naozaj stalo.“ povedal Zac a sadol si na stoličku. „ Dobre, ale to čo ti teraz poviem ťa položí, ale ak ti to dopoviem sľub, že si to necháš pre seba a nepodnikneš žiadne unáhlene kroky.“ dodal Dean.

„ Sam niekto zvoní, chod prosím ťa otvoriť.“ zakričala Nicol na Sama z druhej izby. „ Si doma?“ opýtal sa Sam. „ No nebudem sa skrývať, ak si tu ty, tak samozrejme, že som.“ zasmiala sa Nicol. Sam otvoril dvere a pred ním stala spolužiačka Kaylyn Blyston. „ Ahoj Kaylyn, deje sa niečo?“ opýtal sa Sam. „ Ahoj, teba som tu nečakala, môžem ísť za Nicol, je tu nie?“ opýtala sa prekvapená Kaylyn. „ O, samozrejme, len pod.“ odpovedal Sam. Nicol práve kráčala dole schodmi. „ Ahoj, Nicol.“ pozdravila sa jej Kaylyn. „ Ahoj, teba som tu nečakala, nemáš dnes náhodou tréning Basketballu?“ opýtala sa jej Nicol. „ Ach nie, mám, ale toto je teraz dôležitejšie. Prišla som za tebou, pretože sa dosť obávam o Lil.“ oznámila jej Kaylyn. „ Prečo? Nie je chorá, preto nebola v škole, nie?“ opýtala sa prekvapená Nicol. Všetci traja si sadli na pohovku. „ Nie, to som si myslela najprv aj ja, ale keď som ju bola navštíviť doma jej mama mi povedala, že Lil jej povedala, že ide ku mne na týždeň kvôli projektu do školy. Ja som sa úplne preľakla a potvrdila som to a rýchlo som si vymyslela, že mi Lil povedala, že si ide domov len po nejaké veci, preto som ju akože hľadala. No a to bolo včera v piatok, mne to nedošlo myslela som si, že si to Lil vymyslela, kvôli tomu aby sa v piatok mohla dostať na party. Veď vieš tie piatkové sú v hip-hop klube najlepšie. Lenže ja som na tu party išla, s tým, že ona tam bude. Nakoniec som ju márne hľadala. Nebola tam. A ani Benx. Nikto o ňom nepoču, veď vieš celý týždeň nebol v škole tiež. Bojím sa o ňu.“ dopovedala Kaylyn. „ Bojíš sa preto, že si myslíš, že jej Benx niečo urobí?“ opýtal sa Sam. „ Myslíš?“ skočila mu do toho Nicol. „ Trefa, zober si, že na tých pretekoch sa pohádali, dopočula som sa, že Benx ju podozrieval z toho, že ho s niekým podvádzala, čo samozrejme nie je pravda.“ odpovedala Kaylyn. „ No a potom obaja záhadne zmizli, v škole o nich nikto nepočul a to, že sa neukázali na včerajšej party je dosť veľká záhada. Tá party bola geniálna.“ dodala Kaylyn. „ Začínam sa báť už aj ja.“ dodala Nicol.

O pár hodín neskôr sa Sam konečne vrátil na internát. Bola sobota večer a celý deň strávil s Nicol. Obaja trávili svoj voľný čas väčšinou spolu. Snažili sa vyriešiť Billovu vraždu, ale keďže riešili problém s Lil, ktorá niekam zmizla nemali čas riešiť ešte aj to, čo chceli. Dean a Sam boli stále pohádaní a ani jeden sa nesnažil zmierniť situáciu. Sam chodil domov neskoro a okamžite ako prišiel si išiel ľahnúť a Dean, ten posledný týždeň iba premýšľal a dosť málo hovoril. Cítil sa vinným za to, čo sa stalo.

Sam sa začal prekvapivo správať milo. Okamžite keď vkročil do izby, kde bol Dean pozdravil sa mu. Dean na neho vyvalil oči. „ Ty sa so mnou bavíš?“ opýtal sa ho Dean. „ Hej, prečo? Nemal by som?“ opýtal sa ho Sam a otvoril chladničku. „ Kde je môj jogurt?“ prekvapene sa opýtal. „ Mal som ho v mojom priečinku.“ Dean sa na neho pozrel a dodal „ Neboj ja som ti ho nezjedol, ja sa nestravujem, ako ženská na materskej.“ Sam sa pozrel na brata a oboch v tom okamihu napadlo to isté. „ Walter!“ obaja naraz zvolali. „ Ak ťa to poteší aj mne miznú veci, ale to nie je novinka.“ dodal Dean. „ Inak som prekvapený.“ z ničoho nič povedal Dean a Sam na neho pozrel. „ Čo?“ opýtal sa Sam. „ Som prekvapený z toho, že sa so mnou bavíš, nebol som pre teba pred niekoľkými dňami len obyčajný sviniar, ktorý ti ničí život tým, že sa prihlásil do tvojej školy?“ opýtal sa ho Dean.
„ Bol, pretože, doteraz tomu nerozumiem, prečo Dean?“ opýtal sa Sam.
„ Chceš sa zase hádať?“ pozrel na neho Dean. „ Povedať mi to môžeš.“ reagoval Sam. „ No dobre, potreboval som spestrenie, vieš zábavu, o tom je život.“ odpovedal Dean. „ To si nemohol na inej škole? Ale, prečo si mi to potom nepovedal, ale z ničoho nič si sa zjavil v mojej triede?“ pýtal sa ďalej prekvapený Sam. „ Náhodička, nevedel som, že budem v tvojej, v škole áno, ale nie v triede. Malo to byť prekvapenie.“ odpovedal Dean a pri tom myslel len na to, aby sa Sam prestal zapodievať dookola tou istou vecou. Dean vedel prečo. Teraz sa však musel zmieriť aj s tým, že nie všetko, čo povedal Samovi je pravda. „ Dean musíš mi pomôcť!“ zhrozene na neho pozrel Sam.

Celú hodinu sa Dean a Sam bavili na tému Bill. Dean sa stále vypytoval a hlavne nemohol uveriť tomu, že jeho brat sa dal na niečo takéto. „ Nemal si jej to sľubovať. Toto nie sú len také duchárske záležitosti, na ktoré sme zvyknutí. Tu nejde o ducha, ktorého stačí zlikvidovať.“ zdôrazňoval Dean. „ Viem Dean, ale chcem jej pomôcť, ona sa veľmi trápi a viem, že ak jej nepomôžem, budem sa cítiť zbytočne.“ dodal Sam. „ Tak toto musí byť veľká detská láska, Sam.“ zažartoval Dean. „ Nežartuj, pomôžeš mi?“ opýtal sa Sam a hodil na brata psie oči. „ Ak by som zabudol na tvoje obvinenia, tak možno aj áno. Vieš čo, idem do toho, ale s jednou podmienkou odteraz ma neobviníš už ani raz z ničoho za čo nemôžem.“ pozrel na Sama Dean. „ Vďaka Dean, posnažím sa.“ usmial sa Sam na brata. „ Tak čím začneme?“ opýtal sa Dean. „ Týmito spismi.“ odpovedal Sam a zo skrine vytiahol škatuľu.

Naposledy upravil Kaja dňa 17.05.09 2:26, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Kaja
Winchester
Winchester

OdoslaťPredmet: ...................   17.05.09 2:24

Na druhý deň ráno.

Dean si pokojne vykračuje po chodbe v škole. Je rád, že zlé vzťahy so Samom sa konečne vyriešili. Konečne vie, čo sa deje, ale aj napriek tomu je tu jedná vec, ktorá ho ťaží. Kristen, ktorá ešte stále leží v nemocnici. Pri školskej skrinke, ktorú si Dean doteraz nemal čas ani otvoriť až doteraz sa mu pozdravila spolužiačka Lucy Moon. Vysoké, hnedovlasé dievča, ktoré pôsobí inteligentným dojmom o čom svedčia aj školské výsledky. „ Ahoj.“ pozdravila sa Lucy, ktorá si práve odkladala knihy do skrinky. Dean sa odzdravil a hneď na to dodal. „ Ak budem mať skrinku pri tebe, budem hneď vedieť, aký predmet nasleduje.“ usmial sa a následne zavrel svoju skrinku. Lucy sa usmiala tiež. „ Chcela som sa ťa opýtať ako sa má Kristen.“ dodala Lucy. „ Rád by som povedal, že dobre, ale nie je to pravda, ale zlepšuje sa to, dnes sa ku nej pravdepodobné chystám.“ odpovedal smutne Dean. „ Chúďa, bolo toho na ňu priveľa, je dobre, že jej pomáhaš. Nemohla by som ísť za ňou s tebou?“ opýtala sa Lucy. „ Jasne, vieš čo, po vyučovaní pôjdem za ňou. Môžeš sa pridať.“ odpovedal Dean.

Po tom, čo vošiel Dean do triedy si všade všimol letáky, ktoré Aaron Skyers lepil skoro všade i po celej škole. Po tom dni, čo tento zbohatlík vyhral preteky, bol jeho jediným cieľom uskutočniť za tieto peniaze party roka v jeho dome. Evie Pflender jeho priateľka bola ešte viac poblaznená, s Ronnou a Nelly behali skoro celý deň po chodbách a rozhadzovali tieto letáky.
Na okne pri Samovi a Nicol sa zastavila Kaylyn, ktorej sa už zmocnili hrôzostrašné predstavy, keď sa jej kamarátka Lil neukazovala a jednoducho niekam zmizla. V tom sa dvere triedy otvorili a namiesto profesora do triedy vošiel Benx spolu s Lil a kráčali spolu za ruku. Boli okamžite centrom diania. Benx sa všetkým hlasno pozdravil a skoro celá jeho hip-hopová partia bola od nadšenia preč. Dean si uvedomil, že ten človek je jedno obrovské zviera a nemohol uveriť tomu, ako je možné, že pôsobí takým dojmom, až sa mu zazdalo, ako keby to bol niekto úplne iný ako pred pár dňami na pretekoch. Sam si pomyslel, že je super, že sa všetko vyriešilo a Lil nie je nezvestná. Nicol okamžite spolu s Kaylyn kráčali k Lil. Benx sa tiež premiestnil k svojej skupinke a všetkým vysvetľoval kde bol. Obaja vyzerali tak šťastne. Sam sa k Lil vybral tiež. Veľmi ho zaujímalo, kde bola. „ Ahoj Lil.“ pozdravil sa. „ Chýbala si nám tu.“ dodal. „ Sam predstav si Lil bola s Benxom na dovolenke na Floride.“ s nadšením dodala Nicol, ktorú to potešilo. „ Lil, musím ti toho povedať veľmi veľa, ja som ťa považovala za nezvestnú, musím sa o tom s tebou porozprávať.“ dodala Kaylyn, ktorej vyraz na tvári sa po príchode Lil okamžite zlepšil.

Po všetkých namáhavých hodinách sa Deanovi zhoršila nálada. Nemohol sa ani len pozerať na Benxa. Ako si len tak vkročil bez pocitu viny do školy a tváril sa, že všetko je v poriadku. Dean čakal na spolužiačku Lucy, ktorá navštevovala školské obedy. „ Tak som tu.“ zjavila sa mu za chrbtom, kým on sedel na lavičke. „ Super, môžeme ísť. Škoda, že nemám auto. Boli by sme tam skôr.“ napadlo Deana. „ Je mi to ľúto. Máš ho v opravovni?“ opýtala sa ho Lucy. „ Áno, potrvá to ešte dlho, kým ho dajú do pôvodnej verzie.“ vzdychol si Dean. „ Chystáš sa na Aaronovu party?“ opýtala sa ho Lucy. „ Neviem, zbožňujem party, ale momentálne sa na to necítim a pozvánku som nedostal. “ odpovedal Dean. „ Ale nerob si starosti, veď Aaron sa poteší, ak príde hocikto, pozýva aj tých, čo nepozná, len aby to bola party roka. A ty si predsa spolužiak.“ dodala Lucy. „ Ty tam ideš?“ opýtal sa jej Dean. „ Ešte uvidím, ale aj áno. Moja partia ľudí tam ide, ostatí ma netrápia, môže byť celkom sranda.“ odpovedala nadšene Lucy. „ Veľmi ma zaujíma niečo o niekom koho si poznala, môžem? No nechcem, ti pokaziť náladu.“ hovoril Dean. „ Nebojím sa, skús.“ odpovedala Lucy. „ Zaujíma ma Bill, dopočul som sa, že ste ho mali v triede.“ snažil sa Dean zistiť čo najviac. „ Aha.“ zamyslela sa Lucy. „ Prepáč.“ dodal Dean, keď zbadal jej smutný pohľad. „ Nie, nemusíš sa ospravedlňovať, neviem čo si o ňom počul, ale určite si nezaslúžil zomrieť. Bol to skvelý človek, umelec, fotil nádherne fotky, skvelý kamarát. Ja som ho mala strašne rada.“ odpovedala Lucy. „ Čo si myslíš o tom, kto to urobil?“ opýtal sa Dean. „ Nechcem vidieť, to čo ostatní, ale musím Nick, ale ak by to nebol on brala by som to normálne, mohol by to byť hocikto, ak nemali dostatok dôkazov tak niečo na tom predsa len bude.“ odpovedala Lucy a zrazu už obaja stáli pred dverami mestskej nemocnice. Kristen sa im podarilo navštíviť, ale bola to len chvíľka. Boli tam asi len desať minút. Väčšinou času s ňou hovorila Lucy o škole a o nových veciach, ktoré sa tam dejú. Dean len počúval . Bolo mu ľúto, že nie je s Kristen osamote. Vždy keď prišiel, bol tam jej otec a súkromné sa porozprávať nemohli. Teraz Dean opäť odchádzal bez života, o tej nehode nespomenuli ani slovo, pretože Lucy sa nemohla dozvedieť pravdu.

Deal bol na ceste domov po tom, čo odprevadil Lucy na autobusovú stanicu, pretože žije v Manhattane. Napadlo ho, že nemôže byť taký nevďačný a mal by sa ísť Nickovi poďakovať priamo domov a taktiež sa dozvedieť, prečo nechodí do školy. Po krátkom telefonáte so Zacom vedel Nickovu adresu a vybral sa priamo za ním. Ocitol sa na ulici na ktorej sa skoro každý jeden dom podobal. Dostal sa až ku dverám a chystal sa zazvoniť. Po zazvonení mu otvoril dvere malý chlapec. Dean predpokladal, že je to jeho brat. „ Ahoj, koho hľadáš?“ opýtal sa chlapec, ktorý mal na sebe hip-hopové oblečenie. Dean si pomyslel, že jeho brat bude úplný opak. „ Tvojho brata Nicka. Je doma?“ opýtal sa ho Dean. „ Nie som jeho brat, ale pod dnu môžeš na neho počkať, odbehol si iba do obchodu.“ odvetil chlapec. Dean vošiel. „ Tu ho môžeš počkať.“ ukázal chlapec na pohovku v obývačke. „ Kto si ak nie si jeho brat?“ opýtal sa Dean, ktorého to dosť zaujímalo. „ Ty o tom nevieš?“ opýtal sa ho chlapec. „ Nie o čom?“ prekvapene pozrel na neho Dean. „ Pod so mnou a pochopíš.“ odvetil chlapec a kráčal hore schodmi do izby. Dean sa vybral za ním. „ Potichu, spí.“ šepkal chlapec. „ To je Nickova sesta Lisa, som len sused, Nick ma požiadal aby som ju postrážil, kým on pôjde do obchodu.“ vysvetľoval chlapec. „ Veď je dosť veľká.“ povedal Dean a pozrel na dievča, ktoré spalo. Dievča mohlo mať tak akurát 10 rokov. „ Ale nie, je chorá, má rakovinu a môže jej prísť zle, tak ju strážim aby, keď sa niečo stane zavolám rýchlo Nickovi. Teraz to už vieš, tak môžeme ísť potichu dole.“ odvetil chlapec. Vtom vošiel do izby Nick. „ Čo tu robíš?“ opýtal sa nahnevane. „ Prečo si ho sem pustil?!“ kričal na chlapca. „ Môžeš ísť, už som tu.“ povedal Nick a chlapec smutne odišiel z izby. „ Pod z tadiaľ preč, Dean.“ dodal Nick a kráčal smerom na chodbu. „ Prepáč, nevedel som, ten chlapec ma tam zavolal.“ snažil sa vysvetliť Dean. Celkom ho zaskočilo, že Nick ma tak chorú sestru. „ Tak teraz to už vieš, prosím neľutuj ma.“ odvetil Nick. „ Mrzí ma to Nick. Takže preto si nebol v škole?“ opýtal sa Dean. „ Dúfam, že to nebudeš vytrubovať ďalej. Sestre sa stav zhoršil a mama s ňou ostať nemohla, pretože nemôže stratiť prácu. Tak som tu ostal ja. Chýbam vám tam? Myslím, že ani nie.“ odvetil si sa sám Nick. „ Prečo si prišiel?“ opýtal sa Nick. „ Chcel som sa ti za všetko poďakovať. Za to, že si sa obetoval a skočil si na Benxa.“ odpovedal Dean. „ Tak toto je už druhá vec, za ktorú mi niečo dlžíš. Urobil som to preto, že Benxa nenávidím a nezdáš sa mi až taký nesympatický. Vlastne si celkom fajn človek, Dean.“ zasmial sa Nick. Dean si hneď spomenul ako mu Sam hovoril o Billovej vražde. O tom ako ho Nicol upodozrieva, o tom ako ho upodozrievajú i ostatní. Nevedel, čo si má o tom myslieť, hlavne keď mu tento človek tak veľmi pomohol a ani nemusel. „ Ako si bol tak rýchlo na mieste?“ zaujímalo Deana. „ Videl som Lenu ako beží, keďže som stal neďaleko. Rýchlo mi to došlo, že niečo sa deje. Tak som sa jej opýtal, povedala, len, že radšej vystúpila a že Benx sa zbláznil tak som chcel vedieť kde ste, išla so mnou a potom som už len zbadal, ako na teba Benx mieri.“ rozprával Nick a ponúkol Deana pivom z chladničky. Od tochto dňa sa Dean dostal k Nickovej blízkosti až tak, že okrem obyčajného rozprávania si spolu pozreli aj zápas v Tv.
Návrat hore Goto down
janča
Winchester
Winchester

Počet príspevkov : 1214
Nálada : docela fajn
Registration date : 29.07.2009

OdoslaťPredmet: Re: Nový Život   12.11.09 14:05

Kaja: Začala som tiež čítať tvoju poviedku, je super, kedy bude pokračko? Shocked
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Nový Život   Today at 8:53

Návrat hore Goto down

Nový Život
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Rozpísané poviedky-
Prejdi na: