DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  StránkaStránka  Prihlásenie  

Share | 
 

 JAKO OHEŇ A LED

Goto down 
AutorSpráva
Maky
Žltočočko
Žltočočko


Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

OdoslaťPredmet: JAKO OHEŇ A LED   06.08.12 22:38


Krátká povídka (delší než drabble, ale pořád krátká), z Očistce. Úvaha, zamyšlení, nic moc dějového. Inspirováno spoilerem: Očistec působí jinak na Deana a jinak na Case. A ne vše, co vidíte, je doopravdy.

Cas a Dean jsou uvěznění v Očistci. Co se jim honí hlavou, doslova? A, je to skutečné, nebo si s nimi Očistec a jejich vlastní fantazie jen hraje?CASŮV POHLED - JAKO LEDV Očistci panuje věčná zima.

Vlečou se napříč zasněženou plání, smutná výprava, o dvou členech. Závěje sněhu se zahryzávají do země, a místy vytvářejí ledové jazyky, které je třeba obejít. Sníh zešedl, a má stejnou barvu, jako zamračená obloha. V nedohlednu se slévají v jednu plochu, a Cas neví, kam on a Dean jdou, a zda se nebe a zem skutečně dotýkají.

Nebo zda je od sebe dělí tenká linka, kterou Cas nevidí.

Pak, je začne pronásledovat smečka čehosi nechutného, čehož původ Cas nechce znát, ale s čím se musí vypořádat. Case to vytrhne z ledového zamyšlení. Zahlédl pramen rudých vlasů, ostře kontrastující se sněhem.

Cas, se dá dohromady.

Potřeba zahnat hrůzu v Deanových očích očí převládla nad Casovou vlastní hrůzou. Tak, ti dva fungují. Zahánějí démony jeden pro druhého.

A vše, co anděl slyší, je motlitba. Ne, k Bohu, ale k Casovi.

„No tak, Casi, dělej.“

Dívá se do očí muže, s nímž je spjat jeho osud, v těchto dnech víc než je Casova milost spjata s Bohem. Bůh je daleko, ale Dean je tady.

„Rozmetej atomy jejich duše, nebo cokoli obvykle děláš.“

Cas si přál umět rozmetat atomy duše, a umět je spojit v něco jiného. Napravit, věci.

Vše, co dokáže, je zvednout ruku a sáhnout hluboko, do svojí milosti a s její pomocí spálit to, co se Deanovi snaží ublížit.

Deanovy oči planou, a Cas ten oheň přijme za svůj, protože to je vše, co v Očistci má.

Protože, pro některé věci, stojí za to ztratit, hlavu.

Cas pozoruje bílé světlo, které se okolo něj a Deana rozlévá, a vidí, že Deanova duše se rozzářila, jako zrcadlo, od kterého se odráží slunce. Zatímco monstra v hrůze prchají.

A Cas, který s každým použitím svojí síly ztrácí víc, ze sebe sama, nelituje.

Vždy když Cas použije sílu, Deanova duše posílí. Je plamen ukazující Casovi cestu. Protože, pokud se nebe a zem, náhodou nedotýkají, Cas má přinejmenším tohle.

Postupují kupředu, krajinou ledu, a Cas cítí žár Deanovy duše, a svou vlastní vyprchávající milost, kterou rozleptává zima. Cas učinil rozhodnutí. Dean, se odtud dostane, i kdyby u tuho on už nebyl.


DEANŮV POHLED - JAKO OHEŇ
ˇ


V Očistci je horko. Dean cítí, žár spalující ho skrz na skrz, a je si jistý, že odtud živý nevyjde.

Chce se Case zeptat, zda i jemu je takové horko, ale je přerušen útokem zezadu. Desítky žhnoucích očí, se semkly okolo něj a anděla. Září, a z jejich úst vychází kouř. Hladoví psi, hladové plameny.

Stravují Deana. Neuteče, ze sevření ohně.

Ale, Cas je tu. Cas, s křídly do široka roztaženými, Deana zaštítil. Dean už necítí žár. Horko filtruje peří, mezi nímž prostupuje vzduch, svěží a chladný, jako mořský. A, Dean zhluboka dýchá.

Musí, dýchat. Vzít si, co potřebuje. Když je po všem a Cas křídla složil, Dean zvedl hlavu a vzhlédl. Setkal se s párem modrých očí. Světlo, a cit z nich vyprchal, a Dean má pocit, že ty oči vytesali z ledu.

Deana, zamrazilo.Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
bohdy
Winchester
Winchester
avatar

Počet príspevkov : 1570
Age : 32
Bydlisko : Vlčovice, ČR
Nálada : Viva slash!!!
Registration date : 18.09.2010

OdoslaťPredmet: Re: JAKO OHEŇ A LED   07.08.12 20:24

Maky: Musím se přiznat, že ten Casův Očistec mě sebral více. Úplně cítím to zoufalství, ten popis jeho Očistce je perfektní. To zoufalství je naprosto hmatatelné. U Deana se ani nedivím, že jde o oheň. V pekle mu bylo asi taky pěkně horko. Hezká úvaha... zamyšlení. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Maky
Žltočočko
Žltočočko


Počet príspevkov : 854
Registration date : 14.09.2009

OdoslaťPredmet: Re: JAKO OHEŇ A LED   07.08.12 20:39


Je to spíš taková metafora, však víš... taková těžko hmatatelná úvaha, jejíž smysl je zakodovaný hodně hluboko. Spíš, hra se slovy. Tohle mě štve u češtiny. S anglickými výrazy si jde v tomhle smyslu hrát líp, a nejen že to zní poeticky, ale navíc to i dává jasnější smysl. Už jsem o tom přemýšlela mockrát, o tom, že pokud někdo umí dva jazyky - a umí je oba ocenit po literární stránce, pak ten jeden jazyk obohacuje tím druhým. Spoustu věcí česky ted píšu jinak, než bych je psala kdysi. Třeba slovosled. Něco je špatně, ale nelituju. Je to jiné a nové a mě baví zjištovat, kam až můžu zajít.

No, ted popis Casova Očistce byl i delší. Vždycky se mi psal lépe Cas.

Děkuju za komentář!
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: JAKO OHEŇ A LED   

Návrat hore Goto down
 
JAKO OHEŇ A LED
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Seriál :: Fanfiction :: Dokončené poviedky :: Maky-
Prejdi na: